Понедельник, декабря 11, 2023

3-56Вчора одночасно з відновленням роботи Верховної Ради в сесійному режимі, як і було анонсовано, на майдан Конституції вийшла мирна акція протесту під орудою Михайла Саакашвілі. Поліцейське керівництво та нацгвардія вже переконалися, що від людського протесту годі очікувати щонайменшої провокації, а не те що силових дій. Тож обмежилися мінімальним контингентом охорони входів, що різко контрастувало з подіями 17 жовтня.  До честі обох сторін можна констатувати цілковиту відсутність протистояння.

 

Мітинг було організовано у вигляді народного Віче з постійно діючою сценою. На сцені до людей зверталися різні лідери політичної акції протесту, політичні та громадські діячі. Всіх люди зустрічали й проводжали оплесками та підбадьорливими вигуками.

Люди живо реагували на те, що тим часом відбувалось в залі засідань Верховної Ради. Там на вимогу Майдану розглядався законопроект про вибори на основі відкритих партійних списків. Мало хто сподівався на прийняття законопроекту, але сталося щось на кшталт чуда. Зрадники Революції Гідності десь прорахувалися, і законопроект набрав 226 голосів – мінімально необхідну кількість для прийняття в першому читанні. Тепер 2-3 тижні підуть на подання правок та їх розгляд в профільному комітеті, а далі розгляд у другому читанні і голосування за прийняття за основу. Очікувано це відбудеться наступної парламентської сесії, що розпочне роботу 3-го січня.

Таким чином дві з чотирьох вимог Акції розглянуто парламентом: два варіанти закону про скасування депутатської недоторканності направлено до Конституційного суду та законопроект про вибори прийнято в першому читанні. На черзі денній залишилося ще дві вимоги – створення Антикорупційного суду та імпічмент президента. Багато та водночас нічого конкретного. Таким чином наметове містечко залишається на майдані Конституції. У неділю 12 листопада Акція масового протесту набагато чисельніша, збереться на Михайлівській площі. Такої є пропозиція лідера Михайла Саакашвілі, одностайно підтримана всіма учасниками багатотисячного Віче.

 

Також запросив увесь Майдан прийняти участь у відкритті біля входу до Верховної Ради пам’ятника, виготовленого в Одесі, якого СБУ не давала змоги доставити до Києва більше року. Все тому, що на кам’яній брилі вибите нагадування до всіх недолугих та продажних «слуг народу» про те, що народ має право на повстання, якщо влада його ігнорує.

 

Коли ж після невеликої перерви люди знову зібралась на Майдані Конституції ще в більшій кількості, Михайло Саакашвілі знов взяв слово, та розповів про чергову зраду народу з боку депутатів Верховної Ради. Тобто в залі Верховної Ради на вечірньому засіданні прийняти щось путнє так і не спромоглися.

Виходячи з такої ситуації, Саакашвілі знову нагадав про нагальну необхідність прийняття закону «Про імпічмент президента».

 

У Верховній Раді такий законопроект вже зареєстрований. Якщо ж третього грудня депутати не поставлять питання імпічменту президента до розгляду, й не проголосують за його прийняття, Михайло Саакашвілі запропонував оголосити нову Акцію масової непокори – Народний імпічмент, та силою масового мирного протесту вигнати головного баригу країни з «нагрітого місця».

 

Таким чином лідер «Руху нових сил» всієї України дає зрозуміти, що справу очищення від олігархічних паразитів ще далеко не завершено. Головна боротьба попереду… Але важливо, щоб наші протести були абсолютно мирними. Самі не провокуємо насилля і не піддаємося на можливі провокації!

Вадим Вишинський, координатор Запорізької обласної партійної організації "Рух нових сил Михайла Саакашвілі"

Запорожці перед від'їздом

20171106_215911

та вже в Київі

20171107_081821_c20171107_081811_c

Комментарии   

+2 #1 Elena 08.11.2017 18:32
Молодцы запорожцы!

You have no rights to post comments