Вторник, июля 23, 2024

45_c_c_cМабуть не лишилося ні одного села, де б селяни були задоволені відносинами з орендарями їхніх земельних паїв. Стосується це не тільки Запорізької області. Свідоцтва про безсовісне й безкарне пограбування селян безупинним потоком надходять з усіх усюд України від старовинного Ужгорода до ще більш старовинного Новгород-Сіверського.

Та ось що дивно… Суцільний грабунок по всій Україні йде, без перебільшення, останні двадцять років. Кожне діяння безсовісних орендарів по відношення до селян, то є кримінально-каране дійство. Проте нікого ще не посадили. Чи може ми помиляємося?.. Але ретроспективний пошук на цю тему, як те не дивно, результатів не дає.

Міліцейсько-поліцейсько-прокурорська влада від часів президента Кучми до нинішньої вертикалі влади, завжди надійно прикриває злодійство, грабіжництво, а останніми роками ще й відвертий рейдерський розбій. Побиті й понівечені чесні депутати місцевих рад поповнюють лави інвалідів та місця на цвинтарях, а банківські вклади та бутилі з доларами поповнюють «самодостатність» їхніх вбивць. Чому так? Бо за таких обставин всі спокійні. Залишилось ще трохи зачекати, поки помре останній пайщик, і все наше – навіть без відкриття земельного ринку.

Домогтися якоїсь справедливості – марна справа. При всій нашій самій демократичній Конституції, Земельному Кодексі, спеціальних законах та сили-силенної підзаконних актів, добитися виконання хоч одного з них неможливо. Діє тільки один закон – «бабло завжди перемагає».

«Після такого, як же хочеться жити!.. Щось спрацьовує глибоко в свідомості, і правий вказівний палець починає зводити судома – клац-клац-клац… І ми з кумом йдемо до лазні за полегшенням.

Все виглядає просто… Хай слідство й суд у нас сліпе, як та сама Феміда. Ось нізащо не роздивляться підробку в договорі оренди. Дивно якось… Бо як там було порушення у штрафній, чи був офсайд на один сантиметр, бачать і можуть доводити до самого ранку. Тут же злодюги не стали навіть намагатись шита-крита – замазали «забілювачем» цифру 5 та навели цифру 10… І от вже виходить, що ви свою 4,5 га віддали не на 5-ть, а на 10 років.

Тут «слідаку» або судді довго не треба розбиратися. Колупни, дитятко збоку нігтем, обман і відкриється. Так ні ж! Не бачать… Діоптрії не того калібру! Тільки президентів США на банкнотах розпізнають. Призначають експертизу. На цьому виходить «пожиттєвий глюк з цвяхами» - ніякої відповіді нема й не буде. Тоді беруть й закривають справу.

Щоб не звинувачувати голослівно, ґрунтуймося на фактах. Ось є у Токмацькому районі маленьке село Червоногірка. Одразу після розпаювання прийшов до них добрий дядько з Вільнянського району Суворов Андрій Пантелеймонович, щось там розказав, комусь «підмазав», на комусь «поїхав»… Справа пішла… Словом, у 2007 році пайщики уклали з ним договори оренди своїх земельних паїв на 5 років.

Аж ось у 2012 році, коли збіг строк дії договорів оренди землі, а претензії на рахунок чисельних порушень умов оренди перевищили всі розумні межі, надумали селяни завершити стосунки із Суворовим та перейти до іншого орендатора, що був більш справедливим за розрахунками. Аж тут з’ясувалося, що договори було укладено не на п’ять, а на всі 10 років – до кінця 2017 року.

Тепер уявіть собі витримку нашого рідного селянства. Заяву до поліції про кримінальний злочин у вигляді підробки документу та ошуканства вони спромоглися подати лише наприкінці серпня 2016 року. Ну і хто кому «рабінович»? П’ять років вони примудрилися змарнувати на дурні умовляння грабіжника. Причому не власне Суворова, а його вірного гайдука й рабську наволоч якогось собі односельця Орєхова.

Тоді вже в нас була оновлена поліція, ще не розбещена до сьогоднішнього стану, коли заяви на порушення чинного законодавства навіть не реєструються. Кримінальну справу все ж було відкрито, але на цьому все… Ані передачі до суду, ані закриття кримінального провадження. Справа вмерла. За це мав би сидіти слідчий з прокурором, але ніхто, як ви вже й самі доганяєте…

Дивно якось виходить… Всі села Запорізької області потерпають від свавілля грабіжників та їхніх охоронців - «правоохоронних органів», але завжди майже половина голосує як не за комуністів, так за «ригів», а тепер за Опоблок, «Наш Край» і Аграрну партію – кубла тих же комун як та регіоналів. Таке в історії вже бувало, коли раби благословляли своїх катів. Вони всі вимерли, а мудрі євреї втекли, і тепер чудово себе почувають у світовій політиці.

Тим часом катюга Суворов впевнився, що нічого йому не буде, хоч зарий всіх живцем, тож почав здирати «контрибуцію» в тисячу гривень з кожної орендної плати. Тобто за відомістю платить 6 тисяч грн., а на руки видає 5 тисяч. При цьому падлюка місцевий гайдук Орєхов повідомляє, що хто не розпишеться, не отримає геть нічого, а з претензіями – то до самого головного хама-ясира Суворова.

Нарешті вже цього року наші красиві селяни ще трохи для водиться помучилися зі скаргами в різні інстанції від місцевої поліції до Верховної Ради, тай нарешті розродилися новою заявою про злочин до відділку поліції в Токмаку.

І ось воно, бінго! Поліція зареєструвала ще одну кримінальну справу. Загальна грошова сума розкрадання сягає майже мільйону гривень. І це тільки з одного села, з тридцяти орендарів. Навіть допитали того чудернацького Орєхова та й ще декого. Суворова звичайно не знайшли, бо він десь у Криму, де в нього теж якісь землі, як і в багатьох інших областях України. Та й у розшук таку «золоту» людину подавати не стали. До речі, люди кажуть, і не безпідставно, що ту тисячу, що Суворов краде в кожного орендатора, він відправляє до окупованих територій в надії отримати майбутні преференції від Путіна. Може титул барона, а те й князя Таврійського якогось…

Тож світ повниться чутками. Там якесь падло утримувало до 50 «бомжів» та використовувало рабську працю, там інша тварюка нібито має зенітну гармату та «пуляє» по хмарах, посилаючи дощ на свої сади, лишаючи сусідніх селян без небесної вологи, а той ушкварив пестицидами з літака по медоносам. Таких ідіотів колись просто закопували та ставили на могилі кам’яний хрест. Іноді важко уявити, але ми розслідуємо, і почасти диву даємося, а почасти відверто тужимо за ночами посвяти «довгих ножів». Там повбивав школярів «позашляховиком» та лишився безкарним. А знаєте, все ще буде… як співає в старенькій пісеньці Пугачьова. Хай не думають, коли ставлять свічки та жертвують на церкву, то відкупилися від пекла. Сатана там править бал, і не менш жадібний до загиблих душ, ніж вони були за життя до кожної гривні.

Все ж треба визнати, що яка б допомога не надходила назустріч безкінечному потоку скарг, ні одна партія, ні одна громадська організація нічого не зроблять, поки самі селяни не перестануть торгувати власною совістю.

Виходить якась сюрреалістична картина: з одного боку селяни скаржаться на небачену панську експлуатацію, а з іншого боку раз по раз обирають тих пацюків до органів місцевої і центральної влади. Вони кажуть про підкуп. Тож вирішуйте – або підкуп на 2 кг гречки, або скарги на мільйон гривень! Чого ви голови морочите? І без вашої, біда скрізь!..

Ми допоможемо… Але ж й самі якось майте на увазі, що дурніших за вас вже нема. Ті, що надурняк проголошували сто років тому «Земля селянам!», вже нема. А закінчилось воно мільйонними жертвами голодного геноциду.

А от розкажіть в селі Червоногірка 1924 року заснування про голодомор… І що? Хто пам’ятає? Та ніхто!.. Ні пам’ятника, ні доброго слова. Рабський «совок», і нічого більше!.

Та робіть же що-небудь, панове селяни. Не чекайте мани небесної. Те, що ви виробляєте – то й є тою маною. Тож знайте собі ціну. І всіх паразитів зустрічайте ударами по свинячому писку. Ось тоді й нам буде краще допомагати. Бо знаєте, як вам не треба, то й на наші звернення відповідають не дуже охоче.

А чого б не так?.. Продати землю разом з могилами предків на цвинтарі за ящик горілки за гектар, а потім насолоджуватися «битієм» ціле літо. Спостерігати як на ваших зрадницьких очах орють плоскорізом останній батьківський притулок, та радіти, що для вас скоро збудують крематорій.

Вадим Вишинський, голова ЗОГО "Правозахисник Запоріжжя", координатор Запорізької обласної політичної партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі"

Комментарии   

+2 #9 опер 09.11.2017 17:27
Анисимов не был ни вором, ни криминальным авторитетом. Это совсем другое. Он был преступным «чиновником» системы власти Януковича. Поэтому с ним сотрудничали (вместе доили бюджет) те, кто наживался на городских монопольных денежных потоках. От транспорта, здравоохранения до коммунальных платежей.
(А я,кстати, в отличие от Черняка или Комиссарова, никогда к этим потокам даже не приближался, поэтому в утверждения о моем сотрудничестве с Анисимовым, «поверят» только черняковские тролли, его московские читатели или наша пятая колонна).
Убежав в 2010 от Анисимова из Запорожья, Черняк поехал оббивать порог офиса Юры Енакиевского в Киев.
Выпрашивал, как мог, себе должность и добился - получил контроль над Укрспиртом. Там - мочил бывших коллег по цеху и честно носил хозяевам в зубах наворованное. Много. Его, говорят, хвалили за службу. Там, в киевском «офисе» куда носили деньги, он периодически встречался с Анисимовым, скрежетал зубами и не оставлял попытки сместить последнего и “подмять” Запорожье опять под себя. Но до осени 2013 не выходило.
Капля камень точит. Черняк доказывал и доказывал верность правящей партии, выступая на эфирах в поддержку Януковича и его «гениального решения» отказаться от Договора об Ассоциации. Называл это “блестящей шахматной партией”… Не уверен,что он так думал,но ,как чиновник системы, говорил и делал, что приказывали. Так же как и Анисимов.
А потом ему все-таки удалось уговорить хозяев заменить Анисимова, который «потерял чуйку». Анисимова даже арестовали. Но Черняка не очень ждал, в роли нового смотрящего, губернатор Пеклушенко. И у него опять не сложилось.
А потом начался Майдан. И Черняк, естественно, оказался в Москве. Со своими.
В феврале 2014, когда у нас горели шины и летели коктейли Молотова, он сидел в Сочи на Олимпиаде и «наслаждался прекрасной организацией праздника».
А потом Украина победила. И Пеклушенко, при странных обстоятельствах, застрелился. И Анисимов - в розыске. И Черняку стало возможным приезжать в Запорожье.
И он наведывается.
И что ему не сидится в своей Москве? Что ему делать в Украине и в частности в Запорожье, которое он презирает и советует всем отсюда валить? Ну, свести счёты с анисимовскими, ладно. Получить садистское наслаждние от унижения тех, кто унижал его и давал пинки. Ладно. Еще от страха? Страха того,что все заметят, что он не отомстил обидчикам и перестанут его бояться? А ему, выходит, очень страшно ,если другие его не боятся… Ну ладно, этот инфантилизм можно понять. Думаете это все? А зачем опять лезет в политику? Финансирует политков, подкупает чиновников, вмешивается в процессы…
С большой долей вероятности я допускаю, что его,как любого нечистого российского бизнесмена, курирует ФСБ и действует он как элемент кремлевских сценариев, поэтому для меня он не просто какой-то «бандит-неудачник», а враг моей страны.
И от него надо защищаться. Потому что он продолжает нападать.
Виталий Ивахов
+2 #8 опер 09.11.2017 17:26
Вы тут пишете про то как обкрадывают селян, а я хочу привести пример других недавних и нынешних событий проходимых в Запорожье:

Обескураженный Черняк
Е.Черняк терроризировал Запорожье до 2010. Прослушка, подкуп, рейдерство, внедрение своих людей в кабинеты власти. Давление на бизнес неугодных, несогласных. Давление на журналистов любых медиа плюс собственный медиахолдинг, атакующий любую попытку критики eго деятельности или позиции. Против него боялись заявлять, боялись свидетельствовать. У него,по запорожским меркам, был большой ресурс: финансовый, медийный, «кадровый». Он воспринимал себя самым страшным бандитом Запорожья, одним из теневых правителей, вот только мэра своего не мог пока поставить. Но политикой на местном уровне занимался плотно. Грязно и цинично.
Все для него поменялось, когда к власти в Киеве пришли настоящие бандиты. Черняк, конечно, рассчитывал, что первый успеет поцеловать руку Виктору Фёдоровичу. Но не прошёл кастинг. Выбрали другого претендента - Анисимова. Тоже Евгения, тоже Александровича, но другого.
(И не надо надувать Анисимова излишней значимостью: он был обычный «чиновник» системы Януковича. Он ничего не значит без этой системы. Так же как Захарченко или Плотницкий - обычные чиновники системы Путина и тоже ничего не значат без системы. Конечно, все они преступники, но опасности, без системы,представляют мало. Не самостоятельные фигуры).
Заняв, вместо Черняка, должность смотрящего, Анисимов начал его мочить. Всеми силами и средствами.
Больше всего людей обескураживает, когда с ними поступают так же, как они сами поступали с другими.
Черняка мочили так же вероломно, как он уничтожал ранее мой бизнес. И я, конечно, не отказывал журналистам в интервью о его «подвигах». Ни 5 каналу, ни кому-то другому. Многие из этих свидетельств (не только моих) потом сфабриковали в документальные телесериалы и в газетные статьи. Использовали по-разному. И я отвечаю за каждое свое слово в этих статьях и фильмах. (А ответственность за фильмы - пусть возьмут те,кто создавал фильмы. Это не ко мне).
И я, конечно, давал все необходимые показания следователям по уголовному делу о рейдерском захвате Черняком нашего предприятия Энергомашинжиниринг. О поддельном протоколе собрания, о подделанной моей подписи,о силовых действиях и махинациях с имуществом.
На каждую силу всегда находится другая сила - посильнее
Такую поговорку я запомнил с детства. На черняковскую псевдокриминальную силу нашлась настоящая криминальная.
0 #7 рыбак тимофей 06.11.2017 14:48
так шо, селяне, запасайтесь калашами, гранатометами и лимонками. можно и т - 62 ми , если потянете. хотя бы по одному на район.
+6 #6 13 05.11.2017 23:00
Суворов , Суворов , тут главное действующее лицо Орехов со своим семейстстаом . Тот далеко и обовсём знать не может , просто Шахрай , а вот орехов интересный персонаж . Он даже умудряеться не только обманывать односельчан , а ещё и своего хозяина . Ворует у него семена , топливо , Удобрения и техникой Суворова обрабатывает неоформленный земли - красавчик .
+6 #5 ФБР 05.11.2017 20:57
Таких як вони, надо вишать ,при людях, щоб другим, не повадно було, ЗЕМЛЯ НАРОДНАЯ, и УКРАИНСКАЯ ,точка.
+7 #4 справедливый 05.11.2017 19:53
Таких суВОРовых нужно в забой шахты отправлять без права переписки или лобзиком лес в Тайге валить.Он тварь в Волнянске творит страшные дела еще похлеще Черногорских.
0 #3 Ukr 05.11.2017 19:27
Но пендосам, нееее, землю не отдадим!!! Тут-то мы станем горой!!! Что-то и не жалко дебильных селян...
+7 #2 Да уж 05.11.2017 19:02
Землю убивают на ухнарь, интересно, что за севооборот у этого деятеля?
+6 #1 прохожий 05.11.2017 18:23
Принцип обогащения на селянах один и тот же. Побольше собрать земли (паев) и поменьше отдать за её использование. Разница только в жлобской и воровской натуре. Кто больше, кто меньше. В данном случае, Суворов более жаден и циничен, тем более пошел на явное мошенничество. Преступил закон, как говорят. И конечно должен ответить за это.

You have no rights to post comments