Пятница, ноября 22, 2024

17-1_c_cУ суді Енергодара, Запорізької області, відбулося чергове засідання у справі екс-мера і депутата міськради Івана Морщавки.

Судове засідання 30.11.2016 р.
Постановляючи 20.10.2016 р. ухвалу про призначення справи до судового розгляду, суддя Капустинський М.В. визначив датою проведення цього засідання 28.11.2016 р.
Проте 28.11.2016 р. Морщавка І.Є. отримав від працівників поліції повістку на 30.11.2016 р. на 9.00.
30.11.2016 р. жоден з потерпілих до суду не з'явився.

До початку судового засідання Морщавка І.Є. і його адвокат Яма Д.М. марно намагалися зареєструвати в канцелярії суду заяву про відвід головуючого судді, оскільки на той час виявилися факти незаконних оборудок п. Капустинського з житлом (квартирою), які давали всі підстави вважати, що житло отримано ним незаконно в якості гонорару за майбутній неправосудний вирок Морщавці І.Є. (див. нижче).
Працівники канцелярії відмовлялися реєструвати зазначену заяву, не наводячи жодних мотивів. Керівник апарату суду на зауваження адвоката про необхідність дотримання вимог Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді (зокрема на пункти 2.1, 2.2 Інструкції) заявила, що такого документу вона не знає. З'ясувалося, що реєстрацію документу заборонив особисто п. Капустинський М.В.
На початку судового засідання Морщавкою І.Є. було заявлено відвід судді з підстав незаконного отримання ним квартири від керівництва місцевої влади безпосередньо перед направленням до суду сфальсифікованої кримінальної справи.
Суддя відмовив у розгляді заяви про відвід, пославшись на правила ч. 4 ст. 81 КПК (зловживання правом на відвід), але не постановивши відповідної ухвали.
Надалі по команді Капустинського прокурор Ковальов проголосив клопотання про зміну Морщавці І.Є. запобіжного заходу з домашнього арешту на тримання під вартою, після чого було оголошено перерву на 3 години.
За змістом клопотання прокурора Морщавка І.Є. нібито не з'явився в судові засідання, які, як виявилося, проводив п. Капустинський тихо сам з собою 28 жовтня і 16 листопада 2016 р. (!). Той факт, що ані Морщавка І.Є., ані його адвокати про ці засідання повідомлені не були, прокурора анітрохи не засмутив. Крім того, Морщавці І.Є. було поставлено у провину той факт, що він насмілився пройти стаціонарне лікування в обласній лікарні без дозволу високоповажного суду, а також прийняв участь у вшануванні пам'яті жертв Голодомору 1932-33 рр.
Адвокатом було складено і подано до канцелярії суду письмові заперечення проти клопотання прокурора, в яких зокрема було зазначено:
- про порушення прокурором ч. 3 ст. 184 КПК (ненадання жодних письмових доказів на підтвердження доводів клопотання),
- про грубе порушення правил пп. 3) ч. 2 ст. 183 КПК, згідно з якими до раніше не судимої особи, яка обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років, можливо застосування тримання під вартою ВИКЛЮЧНО у разі, якщо буде доведено, що ця особа переховувалася від суду або перешкоджала кримінальному провадженню.
Зрозуміло, що ніякого переховування або перешкоджання в природі не було і бути не могло, але п. Ковальов в котрий раз видав свої хворобливі фантазії за дійсність. З аудіозапису подальшого перебігу цього циркового дійства (бо судом це важко назвати) вбачається, що особливе обурення п. Капустинського викликав той факт, що Морщавка І.Є. виступив з критикою корупційних дій місцевої влади, прокуратури та поліції, назвавши їх своїми іменами – тобто злочинцями. В залі суду склалася атмосфера 1937 року – будь-який критичний вислів не тільки щодо себе, але і щодо влади в цілому, а також щодо так званих "потерпілих" пан Капустинський вважає "перешкоджанням" кримінальному провадженню. Дивно, як така ляклива і емоційно неврівноважена людина взагалі насмілилася вести публічну діяльність у вигляді відправлення правосуддя.
Під час перерви Морщавці І.Є. стало зле, і "швидка допомога" забрала його до лікарні прямо з приміщення суду.
Повернувшись до залу після перерви, п. Капустинський знову надав слово прокуророві, навіть не з'ясувавщи причини відсутності Морщавки І.Є. в залі. Виявилося, що і це не обов’язково – у прокурора вже був готовий і віддрукований в кількох примірниках папірець, згідно з яким Морщавка І.Є. ПЕРЕХОВУЄТЬСЯ ВІД СУДУ. На цій підставі прокурор просив про затримання Морщавки І.Є. з метою його доставляння до суду.
Зауваження адвоката про виклик "швидкої", госпіталізацію 70-річної людини з тиском 220/120 і т.ін. Капустинський у звичному для себе стилі проігнорував, зажадавши від адвоката (!) письмової довідки про виклик швидкої (!!), оскільки він особисто не бачив, як обвинуваченого вкладають у ліжко.
Отже, п  Капустинський має неабиякі здібності – чути від "потерпілих" слова, яких вони ніколи не казали, і дослівно переносити ці несказані слова до тексту процесуальних документів, і одночасно з цим не бачити подій, які спостерігаються всіма людьми, які знаходяться в тому самому приміщенні в той самий час.
Зрозуміло, що замовлення було виконано до кінця – відповідна ухвала проголошена через 10 хвилин, миттєво вручена поліції, яка миттєво поїхала до лікарні.
Нагадаю, що пан Капустинський в ухвалі нічого про лікарню не зазначив, вдавши, нібито йому невідомо про госпіталізацію Морщавки І.Є. Звідки поліція дізналася, що обвинуваченого потрібно шукати не вдома, а саме в лікарні, можна тільки здогадуватися.
Після доставлення Морщавки І.Є. (вирвали з-під крапельниці) фарс продовжився. Знову лунали істеричні завивання про якісь неіснуючі "перешкоджання" (систематична неявка потерпілих нікому, як виявилося, не перешкоджає), "ухилення" (невручення повідомлення про підозру, обвинувального акту, викликів до суду тощо – це аж ніяк не "ухилення", це прокурор вважає нормальним), "тиск на суд" і т.п. маячня, яку людині з вищою юридичною освітою навіть соромно наводити у всіх подробицях.
Надані захистом документи, які підтверджували перебування Морщавки І.Є. на стаціонарному лікуванні, а також очевидні докази неповідомлення обвинуваченого про "фейкові" засідання 28.10 і 16.11 були повністю проігноровані, суть заперечень сторони захисту у відповідній ухвалі не зазначено, і після досить недовгих розмірковувань п. Капустинський М.В. виніс чергову незаконну ухвалу, якою ув’язнив Морщавку І.Є. на строк до 28 січня 2017 р., головним чином на тій підставі, що обвинувачений не з'явився в судові засідання, про які Капустинський його не повідомляв та і не збирався це робити.
Сценарій добіг кінця.
Зрозуміло, що починаючи з 14 грудня (дата наступного засідання) почнеться тривалий період різноманітних хвороб, відряджень і відпусток у так званих "потерпілих" і "свідків", які до цього юрбилися в суді разом з ряженими "бійцями", але натепер по черзі почнуть згадувати про існування у них тривалих розладів здоров'я. Обов'язково виникнуть якісь непереборні труднощі із наданням письмових документів (бо з 1 поверху, де розташовано поліцію, на 2 поверх, де розмістився суд, доставити ці папірці буде надважко).
Все буде зроблено для того, аби Морщавка І.Є. якнайдовше залишався під вартою, аби на його прикладі показати всім – виступиш проти влади, проти її свавілля і хамства, проти вгодованих хапуг, які насмілюються величати себе педагогами, вчиниш опір бандитові, наб’єш йому п’яне рило – потрапиш до в’язниці. І вже звідтіля не вийдеш.

P.S. Прохання! Максимальний репост

 

Читайте также:

В Энергодаре избыток жилья! Уже не знают, как и кому его раздать (криминальная драма)


Комментарии   

+4 #1 опер 01.12.2016 16:04
А потом ещё народ удивляется, когда находят обезглавленного судью. Думаю, что такими темпами можно дойти и до суда Линча. И это будет справедливо.

You have no rights to post comments