Вторник, июля 07, 2020

nibulonСлідчі Запорізького відокремленого підрозділу поліції підозрюють ТОВ СП “Нібулон” у незаконному отриманні ділянок від Біленьківської сільради. Про це йдеться в ухвалі Запорізького районного суду від 17 листопада.

Згідно з матеріалами справи, Біленьківська сільська рада (Запорізький район) та ТОВ СП “Нібулон” у 2013 році уклали угоду купівлі-продажу ділянки площею 3,95 га вартістю 1,47 млн грн.

Однак слідство згодом з’ясувало, що частина цієї ділянки розміром 0,35 га знаходиться в межах прибережної захисної смуги р. Дніпро. Землі ж водного фонду не можуть передаватися у власність юридичних осіб.

Окрім цього, сторони того ж року уклали ще одну угоду – оренди ділянки площею 0,7817 га по вул. Шкільна, 7 для будівництва та експлуатації гідротехнічної споруди строком на 49 років. Проте земельні торги з продажу права оренди цієї ділянки всупереч законодавства не проводились.

Крім того, ТОВ СП “Нібулон” за потуранням Біленьківської сільської ради через укладення авіаційних плит самовільно зайняло території Біленьківської загальноосвітньої школи розміром 0,3 га.

З огляду на це, слідчі у серпні 2017 року відкрили кримінальне провадження № 42017081060000148 та клопотали у суді про тимчасовий доступ (з можливістю вилучення) до оригіналу інвентаризаційної справи на об’єкти нерухомого майна “Нібулон” по вул. Шкільна, 7, на що отримали доступ.

ТОВ СП “Нібулон” належить миколаївцям Олексію та Андрію Вадатурським. Останній – народний депутат від “БПП”, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Андрій Вадатруський – це віце-президент Української зернової асоціації.

Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у червні 2017 року піарилися на відкритті нового перевантажувального термінала “Нібулон” саме у селі Біленьке. Зокрема, в прес-релізі “Нібулону” зазначалося, що “перевантажувальний термінал був зведений та введений в експлуатацію завдяки сприянню та підтримці голови Запорізької ОДА  К. Бриля та його команди. Менше ніж за рік були виконані всі формальні процедури оформлення земельних ділянок та дозвільних документів на будівництво”.

Джерело: zp.nashigroshi.org

You have no rights to post comments