Четверг, июля 03, 2025

gerb_mihailovskogo_cРозповідь про ансамбль «Калинонька» та «Дитячий центр».

Творча характеристика вокального ансамблю козацької пісні «Калинонька» Любимівського СБК.

В 1974 році із хорового колективу були видібрані молоді, найбільш голосисті дівчата для створення обрядового ансамблю.

З цього року працівниками сільського клубу були розроблені сценарій для проведення урочистих обрядів:реєстрацій шлюбу, реєстрація новонароджених, проводи в армію, проводи на заслужений відпочинок, свято зажинок, обжинків, віншування передовиків сільського господарства.

Всі ці заходи супроводжувала вокальна група так був створений обрядовий ансамбль до складу якого війшли: Югаєва Л.Ф., Гарбуз С.Ф., Дяченко А.І., Баранова Н.М.,Глянько З.І.,Лихошва Р.В.,Біла К.І.,Сиротюк Т.М.,

kalinonka_1

Протягом багатьох років, склад колективу змінювався. Керівником була Югаєва Л.Ф.. Після того,як у 1986 році хоровий колектив розпався і утримувати великий колектив з відсутності умов стало неможливим,то вокальний ансамбль став головним самодіяльним колективом БК.

Деякий час керівниками ансамблю були Резанов А.І.,Гарбуз С.Ф.,Мартиненко Л.В. Акомпаніаторами були Пасько В., Соловій І.М.,Рязанов А.І., Рязанов О.А.. Спочатку виконувалися не складні твори,в основному,на два голоси. Особливе місце займали українські народні пісні:

1 Ой гиля,гиля

2 Зелене жито

3 Ой при лужку, при лужку

4 На городі верба рясна

Наряду з українськими народними піснями, виконувались твори українських і російських композиторів:

1 Хлеб всему голова

2 Мамина вишня

kalinonka_2

Останнім часом ансамбиль став учасником багатьох районних ті обласних конкурсів-оглядів, концертів. Останні роки керівниками ансамблю були Югаєва Л.Ф. На одному з концертів в Запоріжжі на козацькій раді було прийнято рішення назвали ансамбль козацької пісні «Калинонька.» Репертуар значно поповнився піснями на козацьку тематику. Такі як: «Гей ви, козаченьки», «Гей шуми, Великий Луже» «Козак гуляє весілля», «Казаки в Берлине.». «Казак уходил на войну» та інші.

З 2008 р. керівником був Б.М.Дузбенов. З яким життя ансамблю значно пожвавилося: ансамбль став учасником багатьох конкурсів і концертів у таких містах та селищах, як Запоріжжя. Нікополь, Кривий Ріг, Михайлівка, Василівка, Гуляйполе, Розівка, Мелітополь, Приазовське, Алушта, Пришиб; в селах: Барвинівка. Дніпровка. Лиманівка. Братське, Трудолюбимівка та інші.

З 2010 року керівник Мальченко А.О. з яким піднявся виконавчий рівень, а репертуар поповнився творами сучасних та місцевих авторів. Ансамбль продовжує гастрольну діяльність. Аматори з задоволенням регулярно відвідують репетиції. Ансамбль має нагороди - грамоти, дипломи і подяки.

І.Ф. Василенко

Директор Любимівского БК

Від редакції:

Значну фінансову та матеріальну допомогу ансамблю «Калинонька» надають спонсори:

-          Бесараб Володимир Васильович – голова СВК «Чапаєва»;

-          Сергій Васильченко – директор ФГ «Садове»

 

Розповідь про "Дитячий центр" Михайлівського району

Комунальний заклад «Дитячий центр» у Михайлівському районі – це один із закладів, який забезпечує надання послуг позашкільної освіти у районі. Він добре відомий не тільки у райцентрі та Михайлівському районі, але й далеко за його межами. Його вихованці - гордість позашкільного навчального закладу. Вони  є учасниками, переможцями та лауреатами багатьох конкурсів: районних, обласних, всеукраїнських і навіть міжнародних.

Дитячий центр - заклад універсального типу. Тут кожна дитина може знайти справу на свій смак, бо працюють гуртки технічного, художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого, фізкультурно-спортивного, науково-дослідницького напрямку. Безкоштовно навчаючись у вільний час у гуртках, вихованці залучаються до творчого процесу.

Щороку в закладі відкривається 37-38 груп гуртків, які відвідують понад 500 школярів. Так у цьому навчальному році відкрито 37 груп гуртків, де навчається 503 школяра. Гуртки відкрито не лише у «Дитячому центрі» с.м.т. Михайлівка, а й на базі віддалених населених пунктів, а саме: у Пришибській, Роздольській, Бурчацькій загальноосвітніх школах. Вихованці комунального закладу «Дитячий центр» залюбки беруть участь у різноманітних конкурсах, оглядах, виставках, мають добрі результати, про що свідчить незліченна кількість нагород. Навчання в гуртках Дитячого центру сприяло багатьом вихованцям у виборі майбутньої професії.

Марина Момот декілька років навчалася у гуртку декоративно-ужиткового мистецтва та студії образотворчого мистецтва, постійно брала участь у конкурсах художньо-естетичного спрямування, мала багато призових місць на обласному та республіканському рівні. Після школи дівчинка, не роздумуючи, вступила до Мелітопольського училища культури на відділення декоративно-ужиткового мистецтва. Приємно зазначити, що вступні іспити вона склала найкраще серед абітурієнтів. Марина працює в таких жанрах, як портрет, пейзаж. Випробовує себе у різних техніках – пап’є-маше, солоне тісто, декоративний розпис. За роки навчання в гуртку юна художниця отримала 47 грамот та дипломів, 22 грамоти обласного рівня,  з них 12 – за І місця. У майбутньому Марина мріє стати портретистом.

Наймасовішою формою залучення дітей до творчості є дитяча технічна творчість. Вона формує у вихованців готовність до вибору професії, цілеспрямованість, характер, готовність до подолання труднощів на шляху досягнення мети, повагу до праці.

tehnichna_tvorchist

З вересня 1995 року у закладі працює гурток технічної творчості «Творча майстерня». Очолює його Олександр Миколайович Хникін - людина небайдужа, закохана у свою справу, яка особистим прикладом прищеплює любов до праці вихованцям. Заняття тут відвідують діти від 6 до 17 років. Наймолодші гуртківці починають оволодівати азами творчості, працюючи з папером, картоном, пінопластом. Доросліші вихованці навчаються конструювати та виготовляти моделі машин, літаків, кораблів, ліплять із глини, виготовляють гравюри, ліногравюри, вироби зі скла, вивчають техніку випалювання, випилювання та різьблення по дереву. Гуртківці з задоволенням виготовляють дерев'яні скриньки, полички, рамки для картин та фотографій, кухонні скалки, шкільні указки, світильники. Одним словом, ті, що використовується в побуті, те, що корисне і в житті знадобиться. Іноді гуртківці готують своїм близьким чи друзям подарунки.

Олександр Миколайович вважає, що найкращий подарунок той, у який вкладаєш душу, тобто виготовлений своїми руками. Тому часто допомагає своїм вихованцям у такій добрій справі. Якось гуртківець Женя Федоренко для своєї молодшої сестрички під час зимових канікул вирішив зробити санчата з дерева. Олександр Миколайович допоміг із кресленням, порадами супроводжував процес виготовлення виробу. Санки вийшли на славу! Такий подарунок запам'ятається надовго.

Одним із найулюбленіших видів діяльності вихованців «Творчої майстерні» є конструювання, виготовлення, а головне - запуск повітряних зміїв. У теплу пору року на території Комунального закладу «Дитячий центр» можна часто побачити це захоплююче видовище, що привертає увагу дітей і дорослих. Олександр Миколайович у цьому неабиякий майстер і знавець. Він годинами може розповідати про історію повітряних зміїв, бо зібрав про них дуже багато цікавого матеріалу. Олександр Миколайович щедро ділиться з колегами своїм вмінням.

25 березня 2015 року в м. Запоріжжі на базі КЗ «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані»» Запорізької обласної ради для методистів позашкільних навчальних закладів та керівників гуртків технічної творчості проходив обласний семінар «Формування компетентностей у конструюванні повітряних зміїв». На семінарі Олександр Миколайович розповів про історію виникнення і розвитку повітряних зміїв, про їх види. Провів майстер-клас «Виготовлення найпростішого повітряного змія», а потім всі учасники семінару, поринувши в дитинство, на подвір'ї запустили своїх повітряних зміїв, отримавши масу позитивних емоцій.

У квітні 2015 року Олександр Миколайович у складі делегації від Запорізької області для обміну досвідом проведення змагань з повітряних зміїв відвідав м. Дніпропетровськ. 1червня 2015 року, у День захисту дітей, разом із вищезазначеним центром «Грані» у м. Запоріжжі гуртківці «Творчої майстерні» взяли участь у І обласному фестивалі повітряних зміїв. Такий же фестиваль планується у цьому році провести в районі.

Вихованці «Творчої майстерні» - учасники обласних змагань з різних видів діяльності. 28 березня 2015 року гуртківці Дмитро Ковальов та Данило Самочко брали участь в обласному конкурсі «Что нам стоет дом построить?» для вікової категорії 7-10 років. Із 15 команд наші хлопці вибороли 4 місце, показали гарні результати як у вікторині, так і в практичній частині.

Олександр Миколайович велику увагу приділяє автомоделюванню. Його вихованці Юрій Величко, Ілля Бородін, Іван Плетень, Данило Самуйлик - неодноразові учасники обласних змагань з автомоделювання (кордові, трасові, радіокеровані автомоделі). Будь-яке змагання починається з проектування моделей, підбору окремих деталей, збирання та транспортування моделей та проведення випробувань. Цей творчий процес потребує відповідних знань. Звичайно, змагатись за призові місця Михайлівській команді без відповідної матеріально-технічної бази з міськими станціями технічної творчості складно, але захоплює можливість займатись улюбленою справою, спілкуватись з однодумцями, накопичувати досвід.

Приємно зазначити, що і призові місця виборювали гуртківці «Творчої майстерні». Наприклад, в 2013 році Олександр та Павло Єфименки виготовили модель «Луноход», яка на Всеукраїнському рівні виборола І місце. Хлопці були нагороджені путівками в «Артек». У цьому ж році брати Єфименки під керівництвом Олександра Миколайовича виготовили ліногравюру «Православний храм» . Ця робота у конкурсі «Знай і люби свій край» у м. Києві також виборола І місце. Найкращі вироби гуртківців знаходяться в постійно діючому виставковому залі КЗ «Дитячий центр», а також в кабінеті «Творчої майстерні».

Гурток технічної творчості користується попитом. Хлопці приходять, приводить своїх друзів. Артем Коваль, захоплюючись заняттями, привів із собою молодшого братика Максима, який вже разом з усіма виготовляє моделі машин, корабликів, літаків.

Те, що «Технічна майстерня» працює - заслуга керівника гуртка. Адже ніхто не забезпечує позашкільний заклад ні матеріалами, ані інструментами. Олександр Миколайович, співпрацюючи з батьками вихованців, з небайдужими людьми, знаходить можливість забезпечити дітей всім необхідним. Він ніколи не жаліється і не розповідає про свої труднощі, він їх долає.  

Проектуючи моделі виробів, діти набувають навичок з креслення, малювання, конструювання. Працюючи з різними інструментами, матеріалами - набувають досвіду, який знадобиться вихованцям гуртка протягом життя. Можливо, навчання у гуртку технічної творчості комусь з вихованців посприяє у виборі так потрібної зараз інженерної спеціальності, а може хтось у житті стане висококваліфікованим робітником, що в наш час також велика рідкість. Безперечно, якщо сьогоднішній вихованець усвідомив користь і красу праці, отримує радість від творчого процесу - це перший крок до самовизначення, духовного зростання, усвідомлення підготовки до активної професійної та громадської діяльності, досягнення успіху в житті.

Універсальними у вирішенні завдань художнього й особистісного розвитку дітей, громадянського, національно-патріотичного та духовного становлення підростаючого покоління є заняття з образотворчого мистецтва. Всі діти селища Михайлівки, які хочуть навчитись малювати, мають можливість відвідувати у нашому закладі  гуртки образотворчого мистецтва «Весела палітра» та «Дитячий вернісаж».

Заняття тут ведуть творчі і талановиті педагоги - Тіхонова Яніна Олександрівна та Марущак Наталія Василівна.  Учні Ольга Пересипкіна, Дмитро Кадирлєєв, Анастасія Дорожкіна, Дар'я Гордієнко є неодноразовими переможцями конкурсів дитячого малюнка. У 2015/2016 навчальному році в гуртку «Весела палітра», керівник Тіхонова Я.О., буде два випускники: Ольга Пересипкіна та Дмитро Кадирлєєв. Їх роботи неодноразово прикрашали виставки, займали призові місця в обласних конкурсах «Шляхами мужності славетних козаків», «Подаруй мені казку», «Збережемо Україну разом», «Здай кров» та інших. Робота Ольги Пересипкіної  «Діти проти війни» зайняла І місце в області та була відправлена до Києва на Всеукраїнську виставку «За нашу свободу».

Дмитро Кадирлєєв у 2016 році планує вступити до Мелітопольського училища культури, мріє досконало опанувати декоративно-прикладне мистецтво. Хлопець натхненно навчається і працює в гуртку, має досить непогані результати.

Серед вихованців молодшої групи підростає гідна зміна. Наприклад, роботи Анастасії Дорожкіної відрізняються високим технічним рівнем. Настя прекрасно володіє фарбами, олівцями. Виготовляє об’ємні картини. Її роботи в обласних конкурсах «Знай і люби свій край» та «Здай кров » зайняли І місця.

Другий рік у Комунальному закладі « Дитячий центр» Михайлівської районної ради Запорізької області працює гурток «Шахи».

gurtok_shahi

Усі бажаючі діти та підлітки Михайлівки від 5 до 18 років мають можливість безкоштовно оволодіти грою в шахи . Стало доброю традицією перед новорічними та різдвяними святами проводити шаховий турнір. У 2015 році він проходив 21 та 22 грудня. В змаганнях брали участь 20 вихованців. Дівчата й хлопці зібралися, щоб показати свої успіхи у грі. Боротьба виявилася дуже цікавою і запеклою. Навіть наймолодший учасник турніру Іван Мартиненко, який ще відвідує дитячий садок «Теремок», довів, що він є гідним суперником іншим гравцям. Всі учасники святкового турніру були нагороджені грамотами та солодощами. А для призерів Олександр Миколайович Хникін (керівник гуртка технічної творчості) виготовив кубки. Їх було вручено переможцям. Місця у шаховому турнірі розподілились так:  ІІІ місце виборов  Максим Мухін;  ІІ місце – Іван Плетень; а І місце – Марія Денисенко.      

Трохи менше двох років працює у дитячому центрі гурток спортивного напряму «Карате». Заняття проводяться на базі Комунального закладу «Пришибська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  імені М. А. Шаламова». Керівник гуртка В'ячеслав Володимирович Рубан, кандидат у майстри спорту з карате, тренер національної Федерації кіокушинкай карате України в Запорізькій області, член Запорізького клубу кіокушинкай карате «Борисфен»,- майстер своєї справи, зумів зацікавити не тільки хлопців, а й дівчаток. Його вихованці Андрій та Олександр Благоторенки, Олексій Попов, Олександр Бут, Сара Токобаєва, Денис Ракша, Денис Делік радують свого керівника перемогами у багатьох змаганнях.

Добре зарекомендував себе танцювальний колектив «Алексія» Комунального закладу «Дитячий центр», яким керує творчий педагог Оксана Станіславівна Плетень. Діти і їх батьки по-справжньому люблять цей колектив, допомагають керівникові. Сама ж керівник не тільки вчить дітей мистецтву танцю, але й виготовляє для них гарні, яскраві костюми. У обласному конкурсі «Подаруй мені казку» цей колектив виборов перше місце. Раніше колектив був учасником міжнародного конкурсу «Артбом» у м. Харкові, де отримав золотий і срібний сертифікат.

Цікаво і змістовно проводять заняття гуртків педагоги В. І. Величко (туристично-краєзнавчий гурток). Діти радо йдуть зі своїм керівником у походи по рідному краю, багато чого навчилися, стали дружним колективом, а це найголовніше.

Великим попитом користується вокальний та хоровий гурток, яким керує директор закладу Тамара Євгенівна Заноздра. Виступи виконавців підготовлені завжди на високому професійному рівні.

Люблять діти, особливо дівчатка, гімнастичний гурток, яким керує високопрофесійний педагог Тетяна Борисівна Дудко. Тут поєднуються сила і грація, формується красива постава, що особливо важливо для дівчаток.

При Комунальному закладі «Дитячий центр» працює наукове товариство школярів «Паросток», яке є районним відділенням Малої академії наук України. Заняття тут ведуть найдосвідченіші вчителі, а навчаються найталановитіші учні, майбутня еліта України. З року в рік вони беруть участь у районному та обласному етапах  Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт школярів-членів МАН, де щороку є переможці.

Педагоги, керівники гуртків Дитячого центру, всі працівники - це віддані своїй справі люди. Саме завдяки їм у закладі створюються всі необхідні умови для дітей. На подвір'ї, у приміщеннях чисто, затишно і тепло.

Дитячий центр своєю діяльністю  привертає до себе увагу керівництва району, спонсорів. Так завдяки зусиллям районної влади, відділу освіти, молоді та спорту вдалося замінити віконні блоки, вхідні двері,  відремонтувати  каналізаційну систему.

11 лютого 2016 року сесія Михайлівської районної ради затвердила Програму розвитку позашкільного навчального закладу до 2020 року, передбачивши для цього чималі кошти, яких в цілому буде достатньо, щоб забезпечити життєдіяльність навчального закладу.

Руденко В.В.

Методист відділу освіти молоді та спорту

Михайлівської РДА


You have no rights to post comments