Пятница, ноября 22, 2024

article_mainВ эфире одного из центральных телеканалов Украины министр культуры Украины Евгений Нищук позволил себе некорректные высказывания о генетической чистоте жителей отдельных регионов Украины.

По мнению 43-летнего министра из Ивано-Франковска, который ранее был актером театра и кино, население Юго-Востока Украины якобы из-за "недостаточной генетической чистоты" не может воспринимать украинскую культуру.

В "проблемные" регионы, по словам Нищука, входят Донбасс и Запорожье.

"Ситуация, сложившаяся на Востоке и Юге – пропасть сознания. Более того, когда мы говорим о генетике в Запорожье, на Донбассе, то это города завезенные. Нет там генетики", – так ответил чиновник высокого ранга на вопрос телеведущего о причинах медленного распространения украинской культуры.

Источник: vv.com.ua

Комментарии   

+1 #14 гість 12.12.2016 12:35
На мій погляд, це штучна істерика в ЗМІ.
Але хіба те, що етнічних росіян завозили на виморені голодом території України, на Донбас – під час індустріалізації та у Крим, під час Другої світової - не є це історичними фактами?
Раніше існувала установка, звалася вона «оргнабор», тобто - організований набір робочої сили. І він дійсно був плановий, цей набір, і люди направлялися на Донбас і, взагалі, в молоді індустріальні райони. Це було як мобілізація в армію. Але ті люди, які шукали собі хорошої роботи, в той «оргнабор» не йшли.
Чому? Бо туди, фактично, набирали організовану робочу силу. А це сковувало людську свободу. Бо людині треба не тільки їсти і пити. Вона повинна почувати себе вільною. А там лише - план, «перевиполнєніє», і більше нічого. Паралельно в Україну їхали відставники, їхали люди, які мали якісь гроші, щоб тут «зачепиться», тому що тут - ласий шматок був. В Україну приїхати – це не значило понизити свій статус, навпаки. Все збиралося до Києва, до Харкова і до Донецька, який тоді називався Сталіно. Це така була лінія партії. А до цієї лінії додавалася друга лінія, яка, очевидно, так само була продумана і запланована. Ось це переміщення молодої робочої сили за межі України, щоби вони, ті молоді хлопці, переженилися на росіянках, щоби вже були прив’язані до тієї місцевості. І головне прагнення в росіян - це мати сильнішу культуру. А Україну перетворити на маргінес.
Тобто, така тенденція була – зробити з України і, взагалі, з так званих національних окраїн суцільний маргінес, відсталу провінційну систему.
-1 #13 Орест 24.11.2016 11:06
Все що казав Ніщук вірно до останньої краплі. Українське громадянство требо відновлювати "вогнем і мечем" , та може треба піти стопами Літви і надавати Українське грамадянство після іспиту на знання Української мови, культури та історії.
0 #12 Fox 24.11.2016 08:30
Пущай Фарион будет министр культуры.Она вроде из цыган или румын. Но не монголка, как нищук
-2 #11 Орест 24.11.2016 08:25
По перше : якщо уважно придивитися до тих, хто звинувачує Нищука, то виявиться що це вчорашні прихильники ригів, самі риги,різного роду манкурти, етнічні кацапи або нащадки тих кацапських переселенців, котрих заселяла комуно-кацапська окупаційна адміністрація в Україну після голодоморів. Тобто це п'ята колона кремля в Україні, приховані та явні сепари, вороги української державності і українства, як такого. По друге : чи варто нам, українцям звертати увагу на істерики наших ворогів? Ні, нам своє робить. А до ворогів має приходити СБУ. Бо як не прийде зараз воно, то пізніше прийдуть українські патріоти. Скільки ж можна терпіти кацапську та зкацаплену нечисть та бавитися в імпотентну деРмократію та мершаву ліберастію.
0 #10 Полтавченко 24.11.2016 08:22
Значит надо разделится на две Украины и не навязывать друг другу чуждые им ценности
0 #9 Fox 24.11.2016 07:57
Этот министр сам на монгола похож. А чего-то буровит про генотип
0 #8 Герд 24.11.2016 07:47
Итак все идет к развалу, а эти ушлепки, как этот "министр" толь
ко ускоряют процесс
-2 #7 эксперт 24.11.2016 07:45
Признаю, что выражение о генетике министра культуры Евгения Нищука крайне неудачно и, вырванное из контекста, оно создает впечатление, что о культуре в Украине ныне заботится ярый нацист и расист. Это впечатление испаряется, если посмотреть полностью то, о чем говорил Нищук, отвечая на вопрос политолога или журналиста.
Он говорил о гигантских трудностях, с которыми сталкивается украинская культура в восточных и южных регионах Украины. И он абсолютно прав, когда заявил о том, что во многом эти трудности проистекают из того, что население этих регионов завезено из России.
Господа-товарищи, набросившиеся на Нищука, чтобы его растерзать, и уже требующие его отставки, историю нужно знать! Не обязательно быть профессиональным историком, чтобы знать, что сталинская клика целенаправленно осуществляла геноцид украинского народа, одновременно выполняя две задачи: ликвидацию украинского национализма как политического течения, так и на бытовом уровне, и ликвидацию крепкого крестьянства, чтобы загнать бедноту в колхозы.
Украинцы, интеллигенция и крестьянство, как носители украинского национализма и психологии мелкого буржуа и частного собственника, должны были быть уничтожены или вывезены в Сибирь.
Но даже Сталину была не по силам задача вывезти в Россию 80 миллионов украинцев. Пришлось ограничиться уничтожением на месте путем искусственно организованного Голодомора «каких-нибудь» 30 или 40 миллионов, что обошлось экономически гораздо дешевле.
За пару лет до этого в Украине изъяли у населения все оружие, оставшееся после гражданской войны, «кулачество» как класс уничтожили или вывезли в Сибирь. В результате геноцида огромные территории на юге, востоке и в центре Украины с десятками тысяч сел и деревень и сотнями небольших местечек превратились в призраки, где не было ни людей, ни животных.
Это страшная мертвая территория размером с Францию была насильно заселена миллионами русских крестьян из глубинных районов европейской части России. Естественно российские крестьяне, голытьба да беднота после того же раскулачивания, ни в коей мере не являлись носителями идеи украинского национализма и не представляли уже никакой угрозы большевикам.
Тем не менее, в первый год войны даже русские крестьяне встречали немецкие войска сплошь и рядом хлебом-солью, так как видели в них освободителей от большевистского ига. На стороне немцев против Красной Армии сражались миллионы русских, украинцев, белорусов, прибалтов. Мировая история не знает аналогичного примера таких масштабов...
Поэтому прекратите истерику! Никаким расизмом здесь и не пахнет. А насчет «завезенных» Нищук сказал чистую правду.
-1 #6 З приводу Нищука. 24.11.2016 07:14
1) Він явно хотів сказати про генетичну пам'ять. Точніше, про відсутність осілого населення на цих територіях хоча б у другому поколінні, відтак, відсутність відповідної історико-культурної спадщини. Що, зрештою, й формує націю. Й убезпечує хоч трохи від рашкінського агітпропу. Це абсолютно не закид нормальним людям звідти, купа яких народилася і в абсолютно неукраїнських за походженням родинах. Тим більше, що українець наразі є поняттям політичним, а не етнічним. Міністр явно оговорився - це очевидно.

2) Він був абсолютно правий, коли говорив про цілеспрямовану політику радянської влади по змішуванню населення з метою утворити сумнозвісний "радянський народ". Для будь-кого, хто хоч трохи в темі - це аксіома, яка не потребує жодних зайвих доказів. Що ж стосується Донбасу, то він з самого початку свого новітнього заселення - тобто, середини 19 століття, був таким собі "плавильним тиглем господа" Східної Європи. Куди тікали всі й з усіх усюд від тюрми, за довгим рублем, від політичних переслідувань.

Друга Світова залізним котком пройшлася по цих землях, тому, сучасний склад населення тут справді сформувався протягом чергової хвилі заселення цих земель в 1960-1970 роках. Паралельно з будівництвом нових заводів та шахт (передовсім). І їхали туди передовсім росіяни. Знову ж таки, передовсім через відповідні путьовочки з ВИШів. Не кажучи вже про захмарні зп для шахтарів, до яких ласими були, в першу чергу, мешканці бідної й голодної російської глибинки.

3) Ей, дурачки, а що, у нас у Львові чи Ужгороді не голосували за Януковича? А в Києві - за ригів? Так, він правильно сказав про Черкаси - в якості усередненого образу. У нас досі поруч живе 2 народи. Український - й пост-радянський. Й другий аж ніяк від національності не залежить.

4) Яким же потрібно бути повним дебілом, щоб звинуватити Ніщука в фашизмі... Особливо кльово вся ця травля виглядає в світлі того, що цю хвилю в тому числі запускала така собі таня монтян. А всякі легковірні полудурки - попідхоплювали.

І якщо мова йде про людей з Донбасу, то це ще більш-менш зрозуміло, бо в них загострене відчуття до всього, що може зачіпати їх походження. Та от коли місцеві ідіоти криком кричать - ну що ж, вітаю, ви в черговий раз показуєте, як легко маніпулювати нашим суспільством.

5) Тим більше підтримую Євген Нищук, бо сам 2 роки тому став жертвою такої ж травлі з боку русні та місцевих корисних ідіотів, які кричали, що я запропонував вбити 1,5 мільйони жителів Донбасу.

6) Я вже мовчу про особисту трагедію, яку людина пережила зовсім недавно. Не бажаю тим уродам, які зараз в нього кидаються лайном, опинитися на його місці.
0 #5 цiкава статистика 24.11.2016 04:10
А Нищук був правий про "генетику". Ми таки різні!
Цікава статистична інформація щодо "генетики", чи "ментальності" росіян та російськомовних. Лише статистика, висновки робити вам!
Вступ до ЄС підтримали б на референдумі 70% україномовних громадян, 48% двомовних, 36% російськомовних (30% російськомовних голосували б проти).
За вступ до НАТО проголосували б 56% україномовних, 37% двомовних (і це більше, ніж против-ників), і лише 25% російськомовних (проти – 41%).
За своїм ставленням до громадян Росії російськомовні вирізняються з інших груп: серед них превалює позитивне (46%) та нейтральне (38%) ставлення, тоді як для україномовних більш характернимє нейтрально-негативне ставлення. Двомовні в цьомупитанні є дещо ближчими до російськомовних.

Чи підтримали б Ви проголошення Незалежності України сьогодні?

Серед україномовних рівень підтримки Незалежності України — найвищий - 90%. Тимчасом російськомовні громадяни — чи не єдина соціальна група, в якій рівень підтримки Незалежності суттєво менший за 50%. Зауважмо, що опитування проводилося, коли на сході України йшли активні бойові дії й коли рівень патріотизму населення, здавалося б, мав би зашкалювати.

"Чи погоджуєтесь з тезою, що Голодомор - це геноцид?"

Так, серед респондентів, рідна мова яких українська, прихильників тези 90%, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 59%.

P.S. Ми не маємо толерувати подібні речі, не маємо проблеми загортати у яскраві обгортки від цукерок "рошен". Бо проблеми від того не зникають, а навпаки, накопичуються, а потім вибухають... вибухають інколи і у прямому сенсі... (терористичні акти в ЄС, Брейвік тощо...)

You have no rights to post comments