Суббота, января 23, 2021

5855_cЯк ми писали раніше,  26 березня 2014 року депутати Запорізької міської ради прийняли рішення №17 «Про впорядкування процесу надання житлово-комунальних послуг у м. Запоріжжя». Пунктом №1 цього «історичного» рішення були затверджені такі собі «Правила утримання будинків і споруд та прибудинкових територій м. Запоріжжя».

Суть цього документу полягала в тому, що депутати взяли та виключили цілу низку послуг, які входили до встановленого переліку і які мали оплачуватися запоріжцями за рахунок тарифу. 

Тобто заплатили ми за  утримання будинку, а за ці гроші комунальники від «Основанія» повинні були в тому числі здійснювати ремонти наших будинків. А після прийняття цих Правил все:  утримання - це утримання, а на ремонти, будь ласка, збирайте додатково або шукайте спонсорів. 

Не всі у місті погодилися з таким трактуванням депутатами та виконавчим комітетом норм чинного законодавства. Громадська організація «Спільна справа-Рідний край» (голова правління Єфименко О.М.) підготувала та подала до суду позов щодо визнання Правил нечинними та їх  скасування. Як це водиться, місцева Феміда в особі судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Ю.В. Геєць жодних порушень щодо прийняття цих правил не виявила, але Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, розібравшись, ці правила скасував, постанова цього суду набрала законної сили, і, як того вимагає закон, кожен повинен виконувати рішення суду.

Але запорізьких комунальників це рішення суду  хвилювало  мало. У 2015 році інші правдолюбці отримали від фінансової інспекції лист про перевірку МКП «Основаніє». І як зазначив  у цьому листі   перший заступник начальника інспекції  В.В.Бородін, запорізькі комунальники користувалися  скасованими судом правилами «аж гай шумить». Ось така повага до рішення суду. Якщо комунальні посадовці плюють на такий орган як суд, то заяви простих запоріжців  їм взагалі по цимбалах.

ГО «Спільна справа-Рідний край» звернулася до правоохоронних органів, і, як стало відомо із відповіді слідчого Жовтневого відділення поліції Ленінського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області Каби М.Ю., заява громадської організації   внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань саме за ст. 382 Кримінального кодексу України (невиконання судового рішення).   

Джерело: newsclub.zp.ua

You have no rights to post comments