Генеральний прокурор Юрій Луценко нагадав народним депутатам України, що не подали свої електронні декларації про наслідки таких дії. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.
Юрій Луценко
в понедельник
Нагадую народним депутатам В. Богуслаєву, А. Гіршфельду, М. Матіос, С. Клюєву, О. Оніщенку, І. Шкірі, Ю. Шухевичу, про те, що вчора завершився термін подання е- декларацій.
У разі подання ваших е-декларацій у найближчий час наступить відповідальність адміністративна - штраф.
Якщо ні - за умисне неподання е-декларації передбачено кримінальну відповідальність, а саме - від 150 до 240 год громадських робіт, або ж позбавлення волі до 2 років з позбавленням права займати посади до 3 років.
За словами генпрокурора, наразі відсутні е-декларації сімох нардепів, серед них і народний обранець із Запоріжжя В’ячеслав Богуслаєв.
“У разі подання ваших е-декларацій у найближчий час наступить відповідальність адміністративна – штраф. Якщо ні – за умисне неподання е-декларації передбачено кримінальну відповідальність, а саме – від 150 до 240 год громадських робіт, або ж позбавлення волі до 2 років з позбавленням права займати посади до 3 років”, – написав він.
Нагадаємо, е-декларація Костянтина Бриля так і не була оприлюднена. За його словами, СБУ вирішуватиме, чи показувати декларацію голови Запорізької ОДА.
Джерело: hromadske-zp.tv
Комментарии
Невід'ємною ознакою цього злочину, яку мають довести правоохоронці, є умисел, тобто свідоме неподання декларації або невнесення в неї активів.
Розслідування злочинів за цією статтею підслідне НАБУ, якщо злочин вчинено високопосадовцем або його предмет становить, або більше 500 мінімалок.
За 15 лет парламент тихо превратился в биржу. Депутаты там встречаются, чтобы решать свои дела. А голосования за необходимые стране законы – это на втором плане. Парламентарии, как и раньше, "кнопкодавят".
Парламент, должен перестать быть биржей, где оказывают коррупционные услуги. Бизнесмены после е-декларирования и повышения к ним внимания со стороны фискальных служб напуганы. Они говорят: "зачем нам нужен депутатский мандат, лучше я буду в бизнесе и спокойно иметь дело с налоговой". Поэтому на следующих парламентских выборах бизнесменов, которые будут баллотироваться в Верховную Раду, будет меньше.
Е-декларирование, по своим политическим последствиям можно приравнять к Майдану.
Постепенно процесс е-декларирования поставит вопрос о том, что в следующем году богатый человек будет выбирать: или он ворует, или идет в политику. Кража должна остаться в рамках бизнеса.
ещё, есной, когда волна недовольства уляжется, депутаты все равно вернутся к вопросу повышения себе зарплат.
RSS лента комментариев этой записи