Депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко переконаний, що президент Петро Порошенко був причетний до зняття з міжнародного розшуку Юрія Іванющенка.
Про це депутат заявив на брифінгу в Українському кризовому центрі у вівторок зранку.
"Пан Іванющенко не шкодував нічого – і, здається, він знайшов-таки спільників у владі, тому що той документи, який у мене є, він свідчить про те, що віднині Іванющенко не є в міжнародному розшуку", – сказав Лещенко.
"Інтерпол змінив його статус: раніше статус був арешт з метою екстрадиції до України, зараз у нього статус – встановлення місцеперебування", – учтонив він.
З розшуку Іванющенка зняли 19 квітня на підставі рішення Дніпровського райсуду Києва, судді Миколи Чауса.
За словами Лещенка, Чаус відомий тим, що "старанно виконував вказівки Адміністрації президента у справі Геннадія Корбана".
Лещенко переконаний, що Петро Порошенко знав про намагання Іванющенка, відомого як Юра Єнакієвський, зняти себе з розшуку Інтерполу:
"Я переконаний, що президент був поінформований".
"Крім публічності інструментарій (для боротьби – ред.), насправді, не великий, коли ми маємо справу зі змовою… у тому числі, за участю президента", – сказав депутат.
Він зазначив, що буде звертатися у відповідні органи, а така заява депутата вже є повідомленням про злочин.
"За моєю інформацією, пан Іванющенко тривалий час шукав, через кого вирішити це питання, – і він виходив на контакт: з паном Ложкіним, із яким його пов’язували стосунки, із паном Суркісом, із яким його тривалий час пов’язували стосунки – син Іванющенка навіть певний час грав у "Динамо", їх зв’язували не лише товариські, а й бізнесові стосунки; і з Кононенком (виходив на контакт)", – заявив Лещенко.
"Я не знаю, через який канал впливу Іванющенко вирішив це питання, але питання вирішено… Я лише можу пригадати, що в Дніпровському суді розташована й прокуратура, яка була наповнена "лисими птахами" або людьми, які займалися відверто незаконними діями, які потім були звільнені з органів прокуратури, а потім вони виявилися помічниками депутата Грановського", – сказав депутат.
Лещенко вважає, що Іванющенка зняли з розшуку "за втручання Грановського" – але щоб це довести, треба проводити слідчі дії.
Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури намагалося повернути Іванющенка в розшук – але "весь склад Печерського райсуду Києва взяв відвід у цій справі", а Апеляційний суд Києва відмовився визначити інший суд і повернув цю справу до Печерського суду – і цей "футбол" триває й досі, зазначив Лещенко.
Тому Іванющенко вже два місяці може вільно подорожувати світом.
"Це не просто ганебно, це бракує слів. Я думаю, коли людям засліплює очі така жага до збагачення, це матиме схожі наслідки, як для пана Іванющенка, так і для його патрона пана Януковича", – сказав депутат.
"Тому що можна продавати справи людей другого ешелону, можливо, можна міняти якісь політичні преференції на голоси (у ВР), але коли йдеться про найбільш одіозних людей режиму Януковича – і ці люди знімаються з міжнародного розшуку тільки тому, що знайшли спільників у нинішній владі, то я думаю, що суспільство дуже швидко перейде межу і це закінчиться дуже драматичними подіями для нової влади", – вважає він.
Лещенко зазначив, що Іванющенко має будинок у Роко Брю (Франція), а його родина в Монако володіє нічним клубом.
Олена Рощенко, УП
Комментарии
Одним з кандидатів до оновленого складу ЦВК є Греба Роман, який до недавнього часу займав посаду заступника Міністра Кабінету Міністрів. Перебуваючи на цій посаді він був відповідальний за організацію конкурсу з виборів членів Конкурсної комісіі Національного агенства з питань запобігання корупції. Цей конкурс супроводжувався значними маніпуляції, а його результати на думку "антикорупційної спільноти" був грубо сфальсифікований Гребою.
Такі дії Греби підірвали довіру до процесу утворення НАЗК і спровокувало міжнародний скандал. Рік тому маніпуляції було припинено, а сам конкурс розблоковано лише після втручання міжнародної спільноти.
Цікаво, кому із представників діючої Влади потрібен у ЦВК виконавець, який не ГРЕБуючи нічим здатний на самі брудні фальсифікації? Народний фронт уже відхрестився від цієї кандидатури. Невже ця кандидатура БПП?
Громадянське суспільство, провідні антикорупційні організації та Реанімаційний пакет реформ категорично проти того, щоб людина, яка була помічена у фальсифікаціях стала членом ЦВК. Адже його присутність буде підривати довіру до ЦВК та доброчесності виборчого процесу в Україні.
І нічого дивного. Бариги завжди залежали від бандитів.
RSS лента комментариев этой записи