Понедельник, марта 16, 2026

94_cЛідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що ініціює початок процедури імпічменту президента України Петра Порошенка. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Фракція Радикальної партії ініціює початок процедури імпічменту президента Порошенка в порядку, передбаченому статтею 111 Конституції України. Ми вимагаємо створення в парламенті Спеціальної тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів існування таємних офшорних компаній і рахунків президента України Петра Порошенка», – написав Ляшко.

На його думку, створення Порошенком і Гонтарєвою офшорів – це ухилення від сплати податків, корупційна діяльність, приховування статків, недостовірна інформація в деклараціях держчиновників, здійснення бізнесу на посаді президента. Це зловживання службовим становищем.

«І взагалі верх цинізму – це відкриття офшорних компаній у той час, коли сотні наших бійців гинули в Іловайському котлі в серпні 2014 року», – висловив лідер РПЛ свою думку.

Також Ляшко додав, що РПЛ вимагає від спікера парламенту Володимира Гройсмана скликання позачергового засідання Ради, а від Порошенка – розвернути літак на Японію і тримати відповідь перед ВР.

«Радикальна партія, наша фракція в парламенті вимагаємо негайного скликання позачергового засідання парламенту, ухвалення рішення про створення спеціальної тимчасової слідчої комісії у ВР, яка буде розслідувати факти зловживань, факти корупції в діях президента України Петра Порошенка», – наголосив Ляшко.

Варто зазначити, що наразі в Україні немає закону про імпічмент президента.

Відповідно до статті 111 Конституції, президента України може усунути з поста Верховна Рада в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Питання ініціюється більшістю від конституційного складу Верховної Ради України.

Президент України Петро Порошенко відхрестився від «офшорного скандалу». Він заявив, що юристи нададуть вичерпні пояснення для преси. Водночас, на думку експертів, в Україні немає правоохоронного органу, який міг би розслідувати діяльність глави держави.

Нагадаємо, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як відомі й впливові люди використовують офшори для того, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Джерело: akcent.org.ua

Комментарии   

0 #11 инфа 09.04.2016 15:55
Руководители большинства политических партий готовы поддержать закон о создании специальных комиссий для расследования финансовых операций президента Петра Порошенко.
По словам главы фракции «Народный фронт» Максима Бурбака, партия будет голосовать за создание Временной следственной комиссии.
Лидер «Радикальной партии» Олег Ляшко заявил, что основания для начала процедуры импичмента президента Украины может дать только Специальная временная следственная комиссия Верховной Рады. «За месяц можно будет определить степень вины президента. Если комиссия подтвердит факты, изложенные в обнародованных материалах, можно будет начать процедуру импичмента», – заявил Ляшко.
Глава «Самопомощи» Андрей Садовый сообщил, что партия готова голосовать и за создание специальной комиссии, и за закон о специальных комиссиях, и за закон о президенте.
+2 #10 viktory 07.04.2016 06:26
Мустафа Найем:
"Нeзалежно від того, якою буде остаточна явка на референдумі в Нідерландах, його результат - це вирок особисто Петру Порошенко. Не країні, не війні, не жителям Нідерландів. Це вирок президенту країни, який, маючи всі повноваження, протягом двох років системно і наполегливо між минулим і майбутнім вибирав минуле; який, всупереч криків людей і своїм же декларованим гаслам, вибирав в партнери "еліту" і олігархів, а не громадянське суспільство і н нове покоління. Ми можемо скільки завгодно будувати коаліції на міжнародній арені, розповідати про успішну зовнішню політику, в кінцевому підсумку країні дають оцінку не Меркель, Кемерон або Оланд, а рядовий житель Європи, для якого ми асоціюємося ні з полум'яними виступами і вигаданими KPI, а з передовицями світової преси, які фіксують реальність, а не плани, наміри і мрії. Обнадіює тільки одне. На сьогоднішній день ми все - люди, активісти, журналісти, всі, у кого горять очі і кому все це осточортіло - сильніше цієї змови, свідомого чи вимушеного. Називайте мене наївним або дурним, але я вірю, що історично ми обов'язково виграємо. Головне не втомитися, не зірватися в істерику, а зчепити зуби, набратися до сві, сміливості і методично взяти відповідальність в свої руки. Якщо і коли ми зможемо, жителі Гааги, Амстердама, Роттердама або Утрехта, які проголосували проти, пошкодують про результати сьогоднішнього референдуму. Я вірю".
+2 #9 гість 06.04.2016 20:02
Страшно те, що президент так не вірить у власну країну й не збирається проводити реформ — що відкриває для перестраховки рахунки в офшорах. Отже, він — несамостійна фігура і нічого не вирішує. Адже перестраховується навіть від союзників, а за фактом — від зовнішнього управління…
Тепер зрозуміло, чому вони не можуть нічого вирішити з бурштином чи контрабандою. Ці хлопці нічого не контролюють. У країні — зовнішнє управління. А олігархат, середня ланка, місцеві царьки та суди під виглядом підпорядкування коять, що хочуть.
Як із цим боротися?
Потрібно піднімати маніфестаціі та бунти проти свавілля на місцях. Потрібно висувати лідерів громадських організацій, активістів, волонтерів, атошників. Викривати злодіїв. Проводити цивільні затримання.
Але все це матиме сенс, лише якщо стане масовим. Якщо люди вирішать, що вони — не бидло. Що їхня мета не прибрати корупціонера і стати на його місце, а змінити життя свого району, села, міста.
Потрібно вбити Януковича в собі. Тоді переможе кожен. Переможе Україна.
Все нинішнє бидло у владі та біля неї хоче не змінити політичну систему, а очолити її. Події з незаконним видобутком бурштину показали, що часто й рядовий українець теж хоче змістити Януковичів, Ющенків і Порошенків, бо мріє зайняти їхнє місце.
В Ісландії народ вийшов на вулицю відразу. А у нас на акцію протесту за зміну Віктора Шокіна під Генпрокуратурою зібралося 50 калік, включно зі мною. Зняли завдяки американцям.
Гей, народе, мій народе… Твої найкращі сини і дочки на війні. Давайте не будемо гіршими за них в тилу, а просто зробимо свою справу. Звільнимо, візьмемо, замінимо, побудуємо, організуємо, виберемо, осудимо, вийдемо, створимо.
Усе в наших руках. Ми самі вибираємо свою долю і долю своїх дітей.
+4 #8 опер 06.04.2016 08:04
Закон про импичмент необходим так же, как и закон про лишение депутатов их мандатов. Такие законы усилят обратную связь.
+4 #7 viktory 06.04.2016 07:46
Сергей Постоловский:
Розслідування під назвою «Панамські документи» вкотре засвідчує хибність самої моделі державного управління в Україні. Відсутність закону про імпічмент обмежує відповідальність Президента, сприяючи зростанню почуття вседозволеності та безкарності.
З огляду на це, цілком слушною вбачається ініціатива Радикальної партії Олега Ляшка щодо початку процедури імпічменту.
Так, парламентська фракція даної політичної сили вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради та створити тимчасову слідчу комісію з питань з розслідування фактів існування таємних офшорних компаній та рахунків Президента України Петра Порошенка. Чи матиме така ініціатива продовження, залежить від влади та її бажання продемонструвати українському суспільству та міжнародній спільності власну відкритість та чесність.
Прийняття в Україні закону про імпічмент слугувало б ефективним запобіжним заходом щодо бажання вищих посадових осіб використовувати своє службове становище не в інтересах народу, а в особистих інтересах. Закон про імпічмент оновив би систему стримування. Це б, в свою чергу, могло сприяти підвищенню рівню відповідальності влади та прискоренню реальній, а не імітованій демократизації України. Тільки розуміння рівності усіх без винятку перед законом та робота такого механізму здатні формувати ефективні та прозорі інститути державної влади, сприяючи радикальній боротьбі з корупцією.
Зауважимо також, що ініціатива Олега Ляшка також може бути використана самим Президентом Порошенко на власну користь. Вона створює передумови для чесного та прозорого розслідування. І якщо Петро Порошенко невинен, ТСК здатна це довести та нівелювати усі підозри і ризики. Але для цього потрібна політична воля Президента, його бажання йти на діалог з громадськістю, народними депутатами, журналістами, слідчими органами. На жаль, сьогодні ми не бачимо такої готовності.
Чим би не закінчився скандал з «Панамськими документами», зрозумілим залишається одне. Дуалізм української влади та подвійне життя вищих посадових осіб з самого першого дня незалежності нашої держави були тими причинами, які й привели до тимчасової втрати територій, небезпеки українському суверенітету, знищенню цілих галузей промисловості та зубожінню переважної більшості українського населення. Адже довести до краху таку державу як Україна, котра у 1991 році мала в рази кращі позиції, аніж та ж сама Польща, Словаччина, країни Прибалтики, потрібно мати особливий талант, запрограмований виключно на корупцію та руйнацію.
-3 #6 рыбак тимофей 05.04.2016 13:53
даже если главный генофонд страны пэтя, средь бела дня цинично расстреляет на крещатике толпу украинськых пэнцинэрив - ему ничего не будет. усвойте эту простую мысль и идите арбайтэн ! а то понаслушались тут очередных олежкиных понтов. лучше по справедливым тарифам вовремя платите. развели тут контрреволюцию.
+3 #5 голос 05.04.2016 12:23
Обнародованная информация об офшорах Порошенко вряд ли приведет к расследованиям его деятельности, но окажет негативное влияние на его политический имидж. Это очень интересная ситуация. Потому что в ней присутствуют правовой, этический и моральный аспекты. По моему мнению, обнародованная в отношении Петручио информация не приведет к началу расследования по этому факту или к обвинениям в адрес президента, но это вне всяких сомнений окажет влияние на его политический имидж и отразится на выборах. Совершенно очевидно, что он соврал своему народу. Возможно, у него были на это причины, или же он сам не знал, что происходит. В любом случае, люди ожидают от политиков чего-то большего. Политик не должен переводить свою крупную компанию в офшор, чтобы не платить налоги, хотя его страна требует, чтобы бизнесмены выводили свои активы из офшоров и платили налоги. Это очень лицемерно. И самое интересное, из-за порошенковских офшоров Украина может потерять $10 млрд.
+1 #4 лояльній 05.04.2016 10:55
Как максимум, сам президент Украины должен инициировать создание в Верховной Раде временной следственной комиссии, которая и расставит все точки над "і".
Одно можно сказать однозначно, чтобы не предпринял в этой ситуации Порошенко, кредит доверия со стороны "маленького украинца", который он имел, изрядно иссяк. В зависимости от дальнейших действий президента, этот кредит может остановить свое падение или полностью обнулиться, как это произошло с рейтингом доверия Яценюку. Следующий ход за Порошенко, и нам остается лишь набраться терпения и ждать его действий.
+2 #3 эксперт 05.04.2016 10:47
Офшоргейт показал не просто интеллектуальную ограниченность, а настоящую тупость власть предержащих по всему миру. Офшоры прекрасно работали в глобализированном и динамично развивающемся мире. Но глобализация закончилась. В условиях сворачивания глобализации закат офшоров неизбежен. Уже несколько лет государства проводят антиофшорную политику усиления контроля вплоть до отмены банковской тайны. Каким же надо быть недальновидным, чтобы в таких условиях продолжать держать средства в офшорах? С другой стороны, а куда вкладывать средства, выводимые из офшоров? Ведь финансовых активов в мире гораздо больше, чем возможностей для их эффективного инновационного освоения. Впрочем, к Украине и к немногочисленному ряду стран с благоприятными долгосрочными перспективами это не относится. Интеллектуальная ограниченность мировых элит и преобладание стадного инстинкта в их поведении позволяет достаточно точно прогнозировать действие стада власть предержащих в фазе развития глобальной смуты без доступа к закрытой информации.
+4 #2 Орест 04.04.2016 20:16
Від $30 до $45 млрд українських бізнесменів, олігархів і політиків перебуває в офшорній зоні за різними підрахунками. За словами економістів, цих коштів вистачило, щоб перекрити всі державні борги України.

You have no rights to post comments