Таке розрекламоване владою та очікуване українцями оподаткування предметів розкоші – елітного житла, автомобілів, літаки та гелікоптери насправді майже фікція. До того ж здається, що його прихована мета – це забрати в українця останнє, натомість справжні багатії, як завжди, вийдуть сухими з води. Судіть самі: більшість експертів стверджують, що податок на «розкішні» авто можна не платити. Річ у тому, що зміни до податкового оподаткування повинні вноситися не пізніше ніж за 6 місяців до початку податкового року.
Саме тому наразі безліч судових справ, в яких суд зобов’язав повернути сплачені кошти та анулювати податкові повідомлення. Проте чи отримають власники авто ці кошти під питанням.
Безумовно, сам податок є досить прогресивним, справжнім кроком вперед в сфері оподаткування, проте все ж залишаються суттєві огріхи. Так незрозуміло, чому однакову суму податку мають заплатити, наприклад, власник Volkswagen Passat, придбаного за 1 млн грн, і власник Bentley, вартість якого складає понад 12 млн грн.
Цікаву інформацію, до речі, оприлюднила інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting. Так, за даними групи в Україні попит на авто класу «люкс» набагато випереджає попит на бюджетні марки. Зокрема, продаж авто середнього класу скоротився більш ніж на 62% у 2015 році порівняно з 2014. Натомість, падіння рівня продажу авто преміум-класу не таке значне – лише 21%, із позитивною динамікою наприкінці року – збільшення об’ємів продажу порівняно з аналогічним періодом 2014 року.
Це може свідчити про падіння купівельної спроможності у переважної більшості українців, зате «багатії» як відчували себе досить впевнено, так і відчувають.
До речі, при введенні податку чомусь забули яхти, приватні літаки та вертольоти. Ці предмети розкоші хоч і зареєстровані у переважній більшості на юридичних осіб, та все експлуатуються і фізичними особами. До того ж, поки що держава не квапиться застосовувати важелі впливу стосовно елітних транспортних засобів, які реєструються в офшорах і часто навіть не розмитнюють в Україні.
Щодо ситуації з нерухомістю, то вона взагалі абсурдна. Згідно Податкового кодексу, податок в 25 тис. грн. за рік повинні сплачувати власники квартир площею більш ніж 300 кв. м або будинків площею понад 500 кв. м. Проте, власники «елітного житла» роблять дуже просто – в експлуатацію вводиться житло з невеликою площею поряд з кількаповерховим особняком, який нібито перебуває у стані будівництва. За деякими оцінками, близько 90% нерухомості, яка мала б обкладатися «податком на розкіш» не внесені до реєстру. Так само виникає питання, чому однакова ставка для податку для будинку в елітному районі Києва, наприклад, в Конче-Заспі, і в селі Моринці?
Вважаємо, що прийняті поспіхом закони, не тільки не є дієвими, з точку зору наповнення бюджету, а вимагають перегляду і більш професійного підходу. Оскільки наразі вони направлені проти українського суспільства.
Джерело: zahist.org.ua
Комментарии
Дорогое мое ворье!
Чего скрывать. Действительно, если проголосуете, то сядете все. Все сядете. Вам очень-очень страшно - понимаю. А сгореть вместе с парламентом вам не страшно? Вы, скоты, привыкли врать и воровать. И никогда, никогда не отвечать за то, что сделали и делаете.
Вы здесь воруете - там живете. Утром обдираете схемами - вечером в дорогих ресторанах, на дорогих машинах. На ТВ радикально плачете, после - обнимаетесь с таким же ворьем, делитесь, кто дорогую игрушку себе прикупил. Но официально, официально вы ничего не зарабатываете. У вас ничего нет. И никому вы не обязаны отчитываться. Нищеброды, бл*дь. Наглые.
Да, Евросоюз хочет все это прекратить. Для этого нужны электронные декларации (в первоначальном виде) и работающий НАЗК. И - да, все тут на стороне Евросоюза. Вам придется слушать и делать то, что вам говорят. Потому что вы задолбали. Потому что вы конченные и не лечитесь, какие бы политические шкуры на себя не натягивали.
Депутаты фракции Порошенко закон испоганили. Остальные - проголосовали (ну да, понимаю и ваши мотивы, трусливые гады). Главное - инициаторов за это не выгнали. Значит президент, составлявший списки вместе со своими партнерами, несет всю ответственность за возможный срыв безвизового режима. И весь, подчеркиваю, весь депутатский корпус!
Времени больше нет. У вас два пути: либо войти в историю реформаторами, либо отправиться на помойку и стать самым большим разочарованием страны. Если честно, то мне кажется, что вы таки обос*етесь. Но если вы решили, что лучше без виз (у вас же дипломатические паспорта - вам не страшно), чем такие законы - не обольщайтесь. Эта история просто так не закончится. И все будет так, как хотят люди. А не вы.
Из чего складывается цена на газ?
ОНИ взяли формулу у Карла Маркса: c + v + m
Где "m" – это прибыль, они заложили процентов 10% рентабельности, чтобы никто сильно не цеплялся, и это немного.
"v" – это "живой труд" - сколько стоит добыча газа сейчас, примерно $30-50 за тысячу кубометров. Об этом знает всё население и недоумевает, почему ему выставляют теперь $250-500???
Весь секрет гешефта (страны, олигархов, газовых бизнесменов) скрыт в букве "с" – это так называемый "прошлый труд". Это сколько они потратили во все прошлые периоды (!)…
Так вот, они наваляли туда всё, что можно за 20 лет: и бурение, и геологоразведку, и построенные раньше вокруг домики, и дороги, и бесконечные ремонты, и… на что только фантазии хватило.
И теперь они, как сурьёзные экономисты, говорят: это и есть себестоимость газа, с учетом в с е х затрат. Так и вышли на цену газа для населения. Типа, кушайте, не пообляпайтесь… И попробуй возрази!
М о л о д ц ы !!!
RSS лента комментариев этой записи