Понедельник, июня 01, 2020

20210520__largeСправа про незаконний видобуток бурштину стала першою агентурною операцією НАБУ, яку бюро проводило з допомогою представників ФБР.

Після гучної спецоперації проти бурштинової мафії, яку силовики провели у липні 2016 року, про справу наче забули. Аж раптом інтерес до неї відродили співробітники НАБУ і САП гучними затриманнями і обвинуваченнями в сторону чинних народних депутатів (на фото - Розенблат).

З ЧОГО ПОЧИНАЛОСЯ

Бурштин видобувають у Рівненський та Житомирській областях. Тут усе відбувається у кращих бандитських традиціях - родовища контролюються цілими кланами. Право на контроль над ділянками періодично підтверджувалося під час кривавих сутичок. У всіх робітників, так званих копачів і мийників, є своя "криша", а для нової людини, щоб зайти у бізнес, спочатку треба сплатити так званий членський внесок, а потім ще за кожен день роботи. Ставки озвучуються у доларах, але й заробітки тут непогані.

im578x383-burshtin

Правоохоронці довго ігнорували бурштинову проблему, проте все ж таки вирішили діяти. 4 липня 2016 року співробітники Нацполіції спільно з ГПУ та СБУ провели масштабну спецоперацію "Бурштин", під час якої було проведено більше сотні обшуків і затримано кількох високопосадовців, зокрема заступника прокурора області Андрія Боровика.

im578xany-borovik

До речі минулого тижня Боровик знайшов мільйон гривень на заставу і вийшов на волю з Лук'янівського СІЗО, де провів майже рік.

НОВА ХВИЛЯ

Як виявилося, розслідуванням незаконного видобутку бурштину рік тому зайнялися і співробітники Національного антикорупційного бюро України. Як повідомив голова НАБУ Артем Ситник, ця справа стала першою агентурною операцією Бюро, яка тепер вилилася у нові затримання та обвинувачення.

19 червня детективи НАБУ затримали охоронця народного депутата від БПП на хабарі у $ 200 тис.  –  за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину.

Сам Борислав Розенблат, який у Верховній Раді займається саме питаннями бурштину, спростував обвинувачення: "Йому [охоронцю] всунули якусь сумку і сказали передати мені. Потім з'явилися представники НАБУ. Моя позиція така - це провокація. При чому, планувалася вона давно".

46_tn2Під час затримання охоронця Розенблат спілкувався у кафе з жінкою, про яку він сказав, що вона постійно звертається до нього з різними пропозиціями щодо видобутку бурштину.

Крім того, правоохоронці звинувачують у причетності до справи й іншого депутата – Максима Полякова (на фото) від Народного фронту. А переданий охоронцю Розенблата хабар нібито призначався обом нардепам.

Поляков також відреагував на події, звинувативши сиовиків у намаганні його знищити: "Зараз, я розумію, буде ще дуже багато інших звинувачень і можливих арештів. Але не існує жодної доказової бази, її просто не може існувати. Це політичне замовлення і політична розправа наді мною".

ЗЛОЧИННА СХЕМА

20 червня директор НАБУ Антон Ситник і голова САП Назар Холодницький провели спільний брифінг, під час якого оприлюднили злочинну схему, метою якої було узаконити рекультивацію земель у Житомирської області для подальшого видобутку бурштину підприємством-замовником.

Представниця компанії-нерезидента, яка зацікавлена у видобутку бурштину в Україні, запропонувала внести зміни в Податковий та Митний кодекси. Спочатку вона вийшла на зв'язок із депутатом Максимом Поляковим, який своєю чергою звернувся до колеги по парламенту - Борислава Розенблата. Останній є автором законопроекту, що регулює видобуток та експорт бурштину.

00d

Так, до документа були внесені правки, які стосувалися зменшення рентної плати видобутку бурштину з 25% до

5%, звільнення від оподаткування до 2020 року підприємств, які завозять техніку для видобутку бурштину.

За ці зміни було отримано хабар в розмірі 15 тисяч доларів.

У схемі також були задіяні керівник секретаріату міжфракційного об'єднання, помічник одгого з депутатів від Радикальної партії та юрист організації "Системні рішення". Вони отримали 11 тисяч доларів за підготовку необхідних документів.

Розенблат, вирішивши взяти участь у видобутку бурштину, сам звернувся до компанії-нерезидента з проханням-вимогою організації спільного бізнес-проекту: він обіцяв вплив на Держлісове агентство, Укрбурштин та інші органи влади.

"При цьому бурштин мав вивозитися з України за заниженими цінами, а частина дійсного прибутку мала перераховуватися на рахунки компанії, яка розташована в США. За наполяганням Розенблата, її співвласником стала його рідна сестра. Загальна сума хабара по цьому епізоду складала 285 тисяч доларів, з яких 85 тисяч було передано попередньо охоронцем, який також числився як помічник і консультант народного депутата. А при передачі власне 200 тисяч доларів відбулося затримання", - зазначив Холодницький.Загальна сума хабарів, отриманих у справі, перевищує $ 300 тис.

Наразі, за словами Ситника, оголошено про підозри шістьом особам – двом охоронцям нардепа, одному помічникові і трьом представникам міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль".

ОБШУКИ

20 червня співробітники НАБУ провели обшуки у приміщенні Державного агентства лісових ресурсів. Детективи фотографували документи та вилучили електронні носії. Співробітники НАБУ не повідомили про причини обшуків, проте вони могли шукати документи, пов'язані з наказом про рекультивацію земель. Йдеться про великі лісові господарства, на яких видобувають бурштин.

Також обшуки провели у помічників Розенблата, про що той повідомив на своїй сторінці у Facebook

Джерело: tsn.ua

Комментарии   

+1 #4 гость 22.06.2017 14:01
6.1 млн. грн. для депутата Верховной рады - это мизер! Например у депутата месного совета Энергодара Хорольца только налом согласно декларации более 4 млн. доларов, а человек просто побыл в своё время директором 2 комунальных предприятий, которые кстати и развалил.
+1 #3 отож скотиняці 21.06.2017 18:06
Луценко вніс до Верховної Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності Розенблата. Йому вбачаються ознаки незаконного збагачення на суму 6.1 млн грн. Поживемо-подивимося.
+2 #2 viktory 21.06.2017 17:55
Придумали, чтобы этим пользовались люди,
а не сам для себя, наловив в мутной воде развала советской империи бонусов,
ваучеров, предприятий и контрактов?
Откуда прявились все наши миллиардеры и политические топ-менеджеры?
(Кстати, интересно, кто из топ-барыг не отметился в парламенте или правительстве своими тушками, фракциями или назначенцами?)
Читаешь жизнеописания политиков и высших управленцев того мира,
который мы называем цивилизованным –
и делаешь выводы.
С нынешней системой ценностей и координат нас ждёт – медный таз, накрытый мокрыми тряпками. Трусами.
В стране дети хотят стать не спортсменами, музыкантами, актёрами, учёными.
А – политиками и депутатами.
Раньше – банкирами и нефтяниками. Ещё раньше – рекетирами и проститутками.
Именно в этих сферах неокрепшие молодые умы каждый в своё время видели и чувствовали перспективы. Запах денег. Прибыли.
И возможности жить.
То есть бандитизм, пихвопрокат, ростовщичество, горлопанство – вошли в моду и каким-то невероятным образом стали в чести.
Хотя честь и почёт там никогда никем в страшном сне не предполагались!
Зато – хорошо оплачивается.
И попадаешь в касту,
где мерило успеха – не ум,
знания, принципы, достижения. А бабло.
Ничего больше.
Прочитайте биографии и жизнеописания Бенджамина Франклина и Авраама Линкольна. Хотя бы их.
Начните с них.
Сделайте выводы.
Не ради себя уже. Поздно.
Ради детей и внуков.
Они не должны проклинать нас и плевать на наши могилы. Вернее – должны,
при нынешних раскладах.
Какую страну и какое наследство, легаси, мы им оставляем? Мрак.
Просто – мрак.
Беспросветный.
Если мы сами не включим свет. И не проветрим помещение.
В котором давно прокисла пресловутая бочка с огурцами в рассоле,
о которых все слышали, видели, знают.
Но забыли, где растут и откуда берутся свежие огурцы…
+2 #1 viktory 21.06.2017 17:54
Алексей Мочанов:
"Для меня очевидно,
что политикой в Украине занимаются совершенно неприспособленные к профессии и не понимающие её суть бизнесмены.
Крупные и помельче.
В самом деле, как весь этот непотреб попадал во власть?
Как и самое главное – зачем? Мотивация?
Мотивация всегда была одна:
– защита своего капитала, получение неприкосновенности и доступ к ресурсу.
Административному и финансовому.
Созданному – ДО.
И правила писались – под себя и под эти задачи. Договорняки. Распилы.
Место и порции у корыт.
Никто не учился – управлять страной. Создавать. Созидать.
В бизнесе и в политике – разные правила и принципы.
В бизнесе вообще редко есть принципы.
В бизнесе – интересы.
Потому так и живём.
Возьмите любого нардепа или высшего госчиновника. Нынешнего или предыдущего.
Почитайте и проанализируйте биографию.
Посмотрите, чем занимался до, где и на кого учился.
Прозреете.
Вы выбираете – и делегируете власные полномочия тем,
кто никогда не учился мыслить масштабно,
по-государственному, управлять экономикой, армией, страной.
А наделяете их возможностью командовать Армией и Системой Безопасности, профессиональными военными с образованием, Офицерами с Кодексом,
Уставом и небизнесовой системой координат.
У кого-то получается лучше, у кого-то хуже, но для всех Госуправление – это бизнесмодель, с конечной целью получения прибыли и личной выгоды.
На мой взгляд, миллионерами могут и должны быть люди со сверхвозможностями,
Сверхспособностями,
которые родители и система образования разглядели и развили с детства.
Спортсмены с выдающимися способностями и результатами, Музыканты, Художники, Реставраторы, Учёные, Первооткрыватели и Рационализаторы, обладатели Патентов.
Те, кто придумывает “гугл и айфон, теслу и пиксар”.
А не те, кто вовремя сориентировался, прикрыл глаза на Принципы,
приоткрыл на Интересы –
и оставив после и вокруг себя выжженную землю стал миллиардером. Мультимиллионером.
Их вообще не должно и не может быть.
Кто из наших топ-богачей что-то ДАЛ миру?
А не взял у мира и нас с вами
– для себя?
Что выдающегося или хотя бы просто заметного придумали Ахметов, Коломойский, Пинчук, Ярославский, Новинский и их “коллеги по обслуживанию милиарда долларов”?

You have no rights to post comments