Среда, мая 27, 2020

dscf6459_cНе можна сказати, щодо до цього часу співпраця на міжнародному рівні між Запорізькою областю та Республікою Австрії була відсутньою. Вже до цього були спроби відкриття консульських установ. З 2010 року одне з найбільших австрійських міст Лінц є побратимом м. Запоріжжя. Все ж зі спонтанної епізодичності контактів на рівні місцевих муніципалітетів, ставало все більш очевидним, що взаємні контакти потребують більш системного регулювання.

Сьогодні в Запоріжжі відбулась історична подія. У другий раз за всю історію Запорізької області відкрито почесне консульство іноземної держави. Першим почесним консульством було консульство Центральної Африканської республіки, яке проіснувало майже шість років - до кінця 90-х років.

Історична подія відбулася о 13-й годині в готельному комплексі Шератон. В ході офіційного вояжу по великих містах України після візиту до Хмельницького, наше місто відвідала Посол Республіки Австрії в Україні фрау Герміне Поппеллер. Головною подією візиту дипломата стало відкриття почесного консульства Республіки Австрії в Україні.

dscf6498

dscf6504

dscf6509

На презентації почесного консульства окрім достатньо великого рівня участі журналістів, були присутніми голова Запорізької обласної ради п. Григорій Самардак, голова Запорізької держобладміністрації п. Костянтин Бриль, голова Запорізької міської ради Володимир Буряк та сам новопризначений почесний консул Республіки Австрії в Запорізькій області Борис Шестапалов. Депутатський корпус одразу від імені Запорізької обласної та міської рад представляв голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка, командир Хортицького полку Юрій Ружин.

dscf6525

dscf6535_c

dscf6546

Першою з презентаційною промовою виступила пані посол з україномовним перекладачем. З її слів стало зрозумілим, що австрійська амбасадора проводить досить агресивну інвестиційну та культурну дипломатичну діяльність в Україні. Наразі вже відкрито консульства Республіки Австрії в Харкові, Одесі, Дніпрі, Чернівцях і Львові. В умовах безвізового режиму між Україною та країнами Євросоюзу стають спільна співпраця в таких головних галузях життєдіяльності обох держав, як то: взаємне інвестування спільних перспективних проектів, участь у розвитку культурного співробітництва, сприяння інтенсивному розвитку взаємних бізнесових та наукових контактів. На кінець свого виступу пані Г. Поппеллер висловила надію на довге та плідне співробітництво обох держав та народів.

Із зустрічною промовою виступив голова Запорізької облдержадміністрації К. Бриль. Його промова також була витримана в дусі користі взаємного співробітництва  Австрії та Запорізької області, особливо в період реформування місцевого самоуправління. Він зробив акцент на користі взаємних інвестицій. «Ми робимо всі зусилля, щоб залучити якомога більше інвестицій і сподіваюся почесне консульство цьому теж посприяє. Такі представництва консульств стануть великим проривом для наших людей, не тільки в питанні бізнесу, а й культурному, туризму, який ми хочемо запустити знову. Ми тільки підтримуємо почесне консульство і нашого представника, знизивши до мінімуму бюрократичні зволікання і інші формальності», - підвів риску губернатор.

Голова обласної ради Г. Самардак загалом був солідарним з губернатором, але з нахилом в історичну площину, - «Хочу нагадати, що саме у Відні знаходиться пам'ятник нашим козакам, які брали участь у визволенні австрійського народу від загарбників. І сьогодні відкриття почесного консульства дарує нам надію, що наші відносини: культурні, наукові економічні будуть розвиватися ще стрімкіше. Вірю, що це дозволить провести в нашій країні капітальний ремонт, а українці отримають європейську якість життя».

Запорізький міський голова В. Буряк, як і годиться обмежився інтересами міста Запоріжжя, - «Як голова запорізької міської ради хочу сказати, що ми з виконавчою владою робимо і будемо робити все для хорошого інвестиційного клімату. Думаю у нас з'явиться ще більше інвесторів».

Хороші слова сказав і новоспечений почесний консул Бориc Шестапалов. Однак добре враження від його виступу трохи зганьбила та обставина, що ані державною мовою України, ані німецькою мовою держави що він представляє, пан Борис не володіє. Не дивлячись на майже 50 прожитих років в Запоріжжі за виключенням деяких років вимушеного перебування за кордоном під загрозою ув’язнення владою януковича або, що ще гірше, вбивства бандитами Анісіма. В своєму виступі почесний консул конкретизував найближчі завдання, – «утилизация мусора, альтернативная энергетика. Мы собираемся их реализовать посредством общения, организации различных форумов, встреч в формате почетных консульств». В найближчих планах консульства є проведення ще в цьому році взаємної «зустрічі бізнесів». На розгляд виносяться два великих проекти – створення еко-музею на о. Хортиці в обласному центрі та рекреаційної зони на побережжі Азовського моря.

При цьому треба зазначити, що Б. Шестапалов допустив деякі двозначні вислови, на які хотілося б найближчого часу отримати однозначні конкретні роз’яснення. Так одного разу він обмовився, - «Запорожье крайне важно для Австрии. Именно Запорожье они оценивают крайним форпостом на новой, временно конечно же, восточной оконечности Украины».

А також, - «Надо понимать, что сегодня, временно конечно, это наш Крым… Который по-прежнему тоже наш… но тем не менее…»

Як в тій старовинній, як то кажуть довоєнній російській пісеньці у виконанні співачки Русланової – «И кто его знает, чего он моргает, на что намекает?» Чи на те, що Запорізький край лише тимчасово східний форпост України до приходу російських танків? Тоді чого так вподобався австрійській державі? Або напроти, що ОРДЛО незабаром знову стане частиною України? Що ж стосується Криму, то тут цілий приспів з тої ж старовинної пісенькі - «Вместо строчек только точки, догадайся мол сама». Морок якийсь…

Все ж, не дивлячись на деякі незрозумілості, презентація почесного консульства в Запоріжжі з як то водиться, фуршетом, залишили тільки найкращі враження. Висновок у всіх однозначний – Запорізькій області потрібно якнайбільш таких проектів з відкриттям консульств та інших представництв іноземних держав та бізнесу.

Ми глибоко вдячні пану Борису Шестопалову за його великий почин, що обіцяє стати прологом до реального реформування Запорізької області на шляху не тільки реформування регіонального самоуправління, але й Євроінтеграції.

dscf6636

dscf6658

Почесний консул Республіки Австрії в Запорізькій області Борис Шестапалов 

Спецкор, strelaua.com

Комментарии   

+1 #3 прохожий 06.10.2017 21:12
Не завидуйте, ребята. Пока что миром правит бабло. И на поверхности одна пена.
+2 #2 Аматор 06.10.2017 20:56
И тебя, Потап с победой и всех патриотов Украины. А Шестопалов пусть болеет за сборную России. Имеет право.
И все же замечу, что самым восточным областным центром у нас является Харьков. Стыдно "почетному" консулу не знать географии собственной страны.
Интересно, а Линц на карте Австрии показать сможет? Ну почему у нас всегда одни клоуны? Не ступить не молвить не умеет, а всё туда же. Или дипломатического имунитета захотелось? Что ж, дело хорошее, а для таких проходимцев, так и вообще необходимое.
+1 #1 Потап 06.10.2017 20:47
Всех с победой сборной Украины!
Шестопалов и Чекальский возможно многое не поделили с Анисимом, а потому попали в опалу к януковичу. Однако одно это обстоятельство не делает ни одного из них патриотами. Ни копейки помощи Майдану они не оказывали, и в последствие до сих пор никоим образом не поддерживают наши Вооруженные силы.
Шестапалов сегодня дважды оговорился по Фрейду. По всему видно - сочувствует Путину и России.
В этой связи уместно спросить у госпожи Пропеллер, если ей так нравятся коллоборанты, то не стоило ли сначала открыть два консульства в Донецке и Луганске? А то сразу в Запорожье. Не логично как-то.

You have no rights to post comments