Понедельник, июля 13, 2020

d0b7d182d0bcd0baДії прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури значно ускладнили, а може і унеможливили повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у повну власність держави. Про це у своєму блозі розповів голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Так, ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” належить державі в особі Фонду держмайна (51%) та кіпрській компанії “Tolexis Trading Ltd” Дмитра Фірташа. (49%). При отримання половиникомбінату Фірташ обіцяв вкласти у розвиток комбінату понад $110 млн.

“Інвестиції та модернізація були в основі договору про заснування. Однак Фірташ поставив на чолі підприємства своє керівництво, і більшість з грошей пішли не на модернізацію, а в офшори”, – вказує Шабунін. І саме невиконання зобов’язань Tolexis Trading Ltd є достатньою підставою для розірвання договору, чим і мала зайнятися САП.

В грудні 2016 року САП подає позов до ЗТМК на розірвання договору про заснування компаній у зв’язку з істотним порушенням вимог договору одним з учасників – компанією Tolexis Trading Limited.

І 16 грудня 2016-го Господарський суд Києва повертає позовну заяву САП, бо прокурори не доклали квитанцію про сплату судового збору.

Вже 10 січня 2017-го Господарський суд Києва вдруге повертає позовну заяву САП, бо прокурори забули, що потрібно докласти оригінал, а не копію квитанції про сплату судового збору.

І 21 січня Господарський суд Києва встановлює, що САП неправильно визначила підсудність і справу має розглядати Господарський суд Запорізької області – за місцем реєстрації відповідача, тобто “ЗТМК”.

Однак 15 лютого Господарський суд Запорізької області повертає позовну заяву, бо САП неправильно визначила відповідача.

Як зазначає Шабунін, САП подала апеляцію на це рішення і сьогодні апеляційна інстанція повернула справу на розгляд назад – в господарський суд Запорізької області.

Та поки САП протягом трьох місяців допускає одне процесуальне порушення за іншим, ЗТМК у січні подає позов до свого співзасновника Tolexis Trading Ltd з вимогою виконати зобов’язання за засновницьким договором щодо модернізації та погашення боргів.

“Оскільки менеджмент на ЗТМК – фірташевський, цей позов – не спроба встановити справедливість, а – спроба легалізації схеми, коли суд “спише” недоброчесному співвласнику ЗТМК всі борги і анулює обіцянки, закріплені в засновницькому договорі”, – акцентував Шабунін.

Відтак, 16 лютого суд виніс рішення на користь Tolexis Trading Ltd, відхиливши позовні вимоги ЗТМК.

“Рішення від 16 лютого, фактично, бетонує Tolexis Trading Ltd як доброчесного співвласника ЗТМК. Обставини, встановлені в рішенні цього суду, уже не потребують доведення в іншому суді. Це означає, що 16 лютого 2016 року встановлено відсутність порушень засновницького договору з боку Tolexis Trading Ltd, а отже, наразі немає підстав цей договір розривати в примусовому порядку”, – написав Шабунін.

Джерело:  ukrvedomosti.com.ua


Від редакції strelaua.com:

Шабунін правильно розкриває скриті важелі злочинної злуки влади з олігархією. Таким чином, прикидаючись неосвіченими придурками, органи прокуратури та інші силовики, дозволяють злодіям раз по раз уникати відповідальності за розграбування державних підприємств. Далі їх, послаблених та нерентабельних підводять під банкрутство та приватизують за копійки.

Тому вважаємо за необхідне нагадати про куди більшу загрозу від олігархів. В цьому сенсі нагадуємо про незавидну долю Запорізького алюмінієвого комбінату, якого порізано на металобрухт та відправлено до Росії. Там також починалося зі схеми статутного капіталі 51 на 49 відсотків та встановлення керівництва не від держави, а від інвестора.

Таку ж долю готує для ЗТМК і Фірташ.

Що робити? Вихід тільки один. Треба терміново закінчувати з узурпацією влади олігархами, та одночасно із самою корупційною до, далі нікуди, владою. Хтось має вимерти, як ті мастодонти, або ця влада, аби ми всі. Це вже очевидно.


Комментарии   

+2 #1 чекист 03.04.2017 16:43
фирташ такий самий як и хуйло путин все брешуть надо создать музей политических брехунов и там розмищать ихне фото пусть люди бачуть и через десетилетия шоб вони в историю входили хоть брехунами тому що провохорони органи не дуже бажають их бачити в роли злочинцив чекист

You have no rights to post comments