Среда, мая 27, 2020

sandarmoh_c5-6 серпня українці Росії вшанували пам'ять розстріляних в урочищі Сандармох жертв сталінських репресій, серед яких було до 30% українців.

Про це повідомляє "Укрінформ".

5 серпня виповнилося 80 років після початку хвилі масових вбивств в СРСР. В карельскому урочищі Сандармох відбулося вшанування загиблих. Сюди  прибули представники генконсульства України в Санкт-Петербурзі, на чолі з генеральним консулом Лесею Лозинською, а також генконсули Литви, Латвії, Естонії, Польщі. Присутні поклали вінки і запалили свічки пам’яті за загиблими українцями.

В заходах також взяли участь українці Карелії, представники українських організацій Росії, громадських організацій Москви. Біля хреста була прочитана молитва за упокій душ синів і дочок України, Кожен з них був згаданий поіменно (офіційно виявлені в списках українцями Карелії).

Нагадаємо, що вже 20 років українська громадськість Карелії вшановує пам'ять невинно убієнних жертв сталінських репресій.

На заходах вперше не було Юрія Дмитрієва, голови карельського "Меморіалу", він перебуває в РФ під надуманим кримінальним переслідуванням.

В урочищі Сандармох були розстріляні письменники Валер'ян Підмогильний, Микола Зеров, Григорій Епік, Микола Куліш, режисер Лесь Курбас, історик Сергій Грушевський (брат президента УНР Михайла Грушевського), політики, громадські і церковні діячі, вчені, військові.

Джерело: pravda.com.ua

Комментарии   

+2 #1 Реабілітація 07.08.2017 18:13
Де тільки українців не розстрілювали і не катували. Виходить, що мало. Якщо б в того хохла з донеччини, харківщини або запоріжжя, що бігає на "ватні" зібрання, тішиться колорадською стрічкою, дивиться москальське телебачення та кличе на підмогу "красную армію", бо йому тут забороняють говорити російською "рідною" мовою... Якщо б в того хохла закатували прадіда з прабабкою в таборах Гулагу, якщо б діда засадили в Карельські табори, якщо б батька та брата вбили в АТО друзі з "оплоту", може тоді б він, бидло, іншої б заспівав. А так тільки мє-є-є-є та бє-є-є-є.
Що став бидло, геть до стада та в Россію.

You have no rights to post comments