Среда, декабря 08, 2021

181Остання ніч у Зімбабве виявилась досить неспокійною. Армія країни африканського континенту взяла під варту чинного президента, його дружину та ряд посадовців. Військові попередили, що це не переворот.

Новину передає «Преса України».

Сьогодні, 15 листопада, стало відомо, що протягом останньої ночі зімбабвійські військові взяли під варту 93-річного президента Роберта Мугабе та його дружину Грейс. Крім того, міністри, більшість з яких входили до фракції G40 на чолі з першою леді, теж були затримані.  Нічну акцію спочатку назвали переворотом, однак прихильники військових назвали її «безкровною корекцією влади».

Після взяття під контроль телерадіомовної корпорації прес-секретар армії заявив, що військові мали на меті затримати «злочинців».

«Це не військовий переворот, не захоплення. Ми націлились на злочинців з близького кола Мугабе, які спричиняють соціальні та економічні страждання в країні. Ми хочемо привести їх до відповідальності. Як тільки місія буде виконана, ситуація стабілізується», - йдеться у заяві.

Це також підтвердив командир армії Константіно Чивенга. Наразі озброєні солдати знаходяться на ключових пунктах у Харарі. За попередніми даними, Емерсон Мнангагва перебуває під охороною у засекреченій армійській казармі. За словами військових, і він і його дружина знаходяться в адекватних умовах.

За попередніми даними, обов’язки президента виконує екс-віце-президент Еммерсон Мнангагва. На минулому тижні його відправили у відставку через ймовірну підготовку до перевороту. Після цього з’явилось припущення, що на місце віце-президента країни має стати Грейс Мугабе.

Держустанови, парламент та суди у країні перестали працювати. Тим часом жителі Зімбабве почали утворювати довгі черги біля банків з метою зняти готівку. Деякі з них пішли на роботу.

Джерело: uapress.info

Комментарии   

+2 #3 прохожий 15.11.2017 18:43
К слову, действующему президенту Мугабе 93 года, он у власти 37 лет и просто заколебал уже народ и армию. Иногда лучше уйти самому раньше, чем ждать пока тебя попросят. Наш же шоколадник не доживет до следующего срока, тут и к бабке не ходи. Жлобский кариес сожрет его окончательно. Да и хер с ним.
+5 #2 viktory 15.11.2017 17:38
Елена Ксантопулос:
"В Зраде рассматривают Закон об упрощении ведения бизнеса. Голосуют поправки. В зале 80 депутатов, естественно, ни одна поправка не проходит. По Регламенту, если нет кворума, заседание должно быть закрыто, но Парубий, как ни в чем ни бывало, продолжает вести заседание и валить поправки. Я, конечно, понимаю, что этому элитарному закрытому клубу политических недоносков, под названием ВР, совсем не интересно, чтобы еще кто-то в Украине занимался бизнесом, кроме них, их хозяев и самого главного рыла у корыта. Поэтому, уже в тысячный раз спикер Парубий нарушает регламент - ничего личного, просто бизнес... Не буду в очередной раз задавать вопрос - как долго можно терпеть тех, кто попирает закон? Очевидно, что с ними пора кончать..."
+3 #1 прохожий 15.11.2017 16:10
Нет достойных "африканцев" в украинской армии. Не жопошник же Муженко будет устраивать путч. Нужны капитаны и майоры!

You have no rights to post comments