Четверг, апреля 25, 2024

178557Американські видання, лояльні до демократів, критикують Трампа за принизливий прийом Порошенка, а лояльні до республіканців підкреслюють, що головне не пишність прийомів, а політика.

Коли Петро Порошенко прибув у Західне крило Білого дому у вівторок вранці, Дональд Трамп не зустрічав його. Хоча він це робив під час візитів інших лідерів.

Так про вчорашню зустріч президентів України і США сьогодні писав лояльний до Демократичної партії телеканал CNN на своєму сайті. Український президент тихо пройшов всередину "без фанфарів".

Порошенко, перш за все, провів зустріч з віце-президентом Майком Пенсом, у якого склалися тісні відносини з українським лідером. А потім ненадовго зустрівся з самим Трампом.

Видання нагадує, як президент США тепло зустрічав президентів Румунії і Панами, виділивши час для розмови на одинці. Але з президентом України, попри всю стратегічну важливість країни, вчинив чомусь інакше. Однак, чиновники у адміністрації Трампа відкидають звинувачення, що українського президента принизили в Білому домі. Вони зауважують, що Порошенко провів переговори з усіма найважливішими членами адміністрації Трампа. І жоден іноземний лідер не мав такого широкого прийому.

CNN також нагадує, що попередня адміністрація значно краще ставилася до українського лідера. І президент Барак Обама, і віце-президент Джозеф Байден тісно співпрацювали з Порошенком і засуджували російську агресію проти України.

У свою чергу, лояльне до Республіканської партії видання Chicago Tribune визнало, що Порошенка в Білому домі прийняли скромно. Але зауважили, що це не означає ослаблення підтримки України з боку США.

У часи адміністраці Обами віце-президент Джозеф Байден взяв на себе співпрацю з Києвом. Пам'ятаючи про це, здається цілком нормальним, що Майк Пенс став контактною особою для Порошенка і тим, хто формує позицію адміністрації щодо України.

"Це не погіршення у порівнянні з тим, що було раніше. Я розумію, як це сприймається, і що українці чекають підтвердження підтримки. Але підтримка не у зустрічах, а в політиці", - вважає директор Wilson Center's Kennan Institute Меттью Роянський.

Видання ж нагадує, що політика США щодо України лишилася такою ж, як і була. І нещодавно обидві партії у Сенаті підтримали нові санкції проти Росії. А крім того, щойно Порошенко увійшов у Білий дім, американський Мінфін теж оголосив про розширення свого санкційного списку.

Британське видання The Guardian пише, що українського президента значно тепліше прийняли у Пентагоні, де його з повною повагою зустрів міністр оборони Джеймс Меттіс.

"США на вашому боці. Ми підтримуємо вас у протистоянні загрозам суверенітету, загрозам міжнародному закону і міжнародному порядку", - сказав Меттіс.

США надають обладнання і тренують солдатів Збройних сил України, однак летальну зброю поки не передали.

"Ми не виключаємо такої можливості в майбутньому. Україна має право захистити себе від російської агресії. І ми дуже стурбовані насильством на Сході України. Ми продовжимо працювати над тим, щоб змусити Росію виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами, і санкції США будуть діяти до тих пір, поки Москва не відмовиться від поведінки, яка спричинила їхнє запровадження", - наголосив прес-секретар Пентагону капітан Джефф Девіс.

Видання зауважує, що тон коментарів Пентагону дуже контрастує з офіційними заявами адміністрацій президента і віце-президента США, в яких про агресію Росії проти України не згадувалось. Хоча згодом представник адміністрації Дональда Трампа Шон Спайсер підтвердив, що американський президент вважає Росію агресором.

У свою чергу, лояльне до Демократичної партії видання Washington Post писало, що Трамп допустив помилку, коли тільки привітав в Овальному кабінеті Порошенка. Звертаючись до українського лідера, президент США вжив артикль "the" перед словом "Україна". У офіційній назві країни його немає. Однак, в англомовному світі вживання артикля увійшло у звичку з часів, коли Україна була частиною СРСР. І саме тому ця помилка дратує українців.

З уст Трампа, чиї погляди на Москву викликають занепокоєння, артикль "the" перед словом "Україна" звучить особливо незручно. Зауваження американському президенту зробив колишній посол США в Росії Майкл МакФол, який припустив, що Трампа погано підготували до зустрічі з президентом України.

"Хороший попередній брифінг в адміністрації міг би навчити його, чому "the Ukraine" настільки ображає українців", - написав колишній дипломат в Twitter.

Нагадаємо, що 20 червня президент України Петро Порошенко зустрівся у Вашингтоні з президентом США Дональдом Трампом, віце-президентом Майком Пенсом і радником президента з питань національної безпеки Гербертом Макмастером. На зустрічі також були присутні міністр закордонних справ України Павло Клімкін, посол України у Вашингтоні Валерій Чалий і посол США в Києві Марі Йованович.

Джерело: dt.ua

Комментарии   

+1 #3 рыбак тимофей 23.06.2017 11:13
диалог по сути был таким.

трамп - держись, пэтро , запад вам поможет.может быть.
вальцман - э-э-э, бэ-э-э...
трамп - я дам тебе парабеллум.
вальцман - ???? !
трамп - ну все , иди, пэтро. своих дел невпроворот.
вальцман - щэ нэ вмэээрла в ук - раине...
трамп ( озлобясь и не став дослушивать что в украине до сих пор щэ нэ вмэрло ) - охрана !
вальцман ( уже будучи подхваченным под микитки охранииками и крестясь) - дональльд, батюшка, не оставь в бедности, дай миллиард !
трамп - вайрэд ! шлемазл ! киш мири ин тухес унд зай зэгунд !

шо было в пентагоне , история умалчивает.
+2 #2 чекист 22.06.2017 16:19
Пусть он у сибя в стране порядок наведет а то только и ездит по заграницам один из создателей партии ригов
+3 #1 прохожий 22.06.2017 11:39
Через заднее крыльцо, предбанник и 6 минут аудиенции... На большее не заслужил. Жаден, воровит, лжец и ненадежен. По понятиям, уже давно "на перо" поставили бы. Поживем-увидим.

You have no rights to post comments