Вторник, июля 08, 2025

1-6fe37cd---------У середу вранці в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет.

За інформацією УП, машина вибухнула на розі вулиці  Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану МкДональдс.

Ця машина належала керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було.

 

2-53a6186-1

3-5ba70f1-2

4-6c9e8a0-3

Вибух стався о 7:45 ранку, коли Шеремет їхав в машині.

На місце прибула поліція.

Станом на 8:50 на місце прибула глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе.

Павел Шеремет народився і виріс в Білорусі. Прийшов у журналістику із банківської справи.

Працював на Білоруському телебаченні та ОРТ. Через конфлікт з режимом президена Лукашенка, арештів та засудження до умовного строку, Шеремет переїхав в Росію, де працював на ОРТ. Був ведучим головної новинної програми Росії "Время". 

Останні п’ять років Шеремет жив в Україні, працював журналістом в "Українській правді" та ведучим на різних каналах телебачення і радіо.

Оксана Коваленко, УП

Комментарии   

+4 #4 VV 21.07.2016 07:40
Если каждый говорил бы правду, то журналистов не убивали. Небыло бы смысла. Поэтому вина лежит на большинстве из нас. На тех кто отмалчивается, не договаривает, или наоборот, откровенно врет, прикрываясь трусливым оправданием - чувством самосохранения.
+4 #3 viktory 20.07.2016 21:28
Журналісти. Професійна діяльність Шеремета – перша версія з тих, що приходять в голову. Однак, особисто мені здається (можу помилятися, проте – власне моя думка): це – спроба дати просту відповідь на складне питання. Все глибше. Глибше. Він був занадто світлою і позитивною людиною, щоб підозрювати його в тому, що перейшов дорогу комусь з українського істеблішменту. Що бізнесового, що політичного. Не той калібр істеблішменту. Надто вже вегетаріанське середовище. Однозначно. Російського? Може, щось із минулого? Але тут правоохоронці повинні говорити.
Ясно одне: це був акт або помсти або залякування. Або того й іншого разом взятого. Змусити громадян боятися. Змусити журналістів замовкнути. Змусити владу нервово і розгублено панікувати, констатуючи власну безпорадність.
+4 #2 viktory 20.07.2016 21:20
Мирослава Ґонґадзе:
"Сьогодні у мене був дуже тривожний сон. Прокинулась о 5.30 ранку і потягнулась до комп’ютера. Жахлива новина засвітила вибухом ще темну кімнату. Вбили Павла Шеремета. Передчуття матеріалізувались і на мене хлинула хвиля важких відчуттів та спогадів. Саме так 16 років назад я прокинулась з усвідомленням, що сталось щось жахливе і безповоротне. Пропав Ґеорґій.
Наші життєві шляхи з Павлом пересікались багато разів. Я пам’ятаю, як у липні 2000 у Білорусі викрали Дмитра Завадського, оператора і друга Шеремета. Пам’ятаю сльози на витонченому обличчі зовсім юної дружини Дмитра Завадського у Страсбурзі та Варшаві, де ми пересікались постійно, шукаючи справедливості для своїх чоловіків. Згадую намагання Шеремета знайти друга. Все було марно.
Вже перебуваючи у Вашингтоні ми нарешті познайомились з Павлом. Це сталось тут в коридорах «Голосу Америки». Ми привітались, ніби старі друзі з глибоким розумінням переживань і сумної боротьби один одного.
Він знав ціну життя і ціну свободи та можливо тому намагався радіти кожному дню. Він був веселий і приємний, весь час жартував і спонукав вас усміхатись і тішитись життям.
Наша остання зустріч була пов’язана знову з сумними обставинами. Він написав мені, коли ми з дітьми були в дорозі до Києва на похорон Ґеорґія. Він просив прийти на радіо, поговорити про це все. Я не могла. Мені було важко і боляче в ті дні спілкуватись з журналістами. Я відмовилась. Він зрозумів. Потім вже під час похорону стояв біля розритої могили поряд, з великим вінком від «Української правди». Шепнув мені на вухо: «Я тут постою, потурбуюсь про дітей». Це були його останні слова, які закарбувались мені в пам’яті.
Його вбили демонстративно, і знову закрутився вирій - заяви правоохоронців, влади, західних дипломатів та посадовців. Розслідування, версії, здогадки та підозри. Я лише сподіваюсь, що цього разу завершення цієї трагедії буде мати швидший і кращий кінець. А Тобі, Павле – земля пухом! Ми Твої друзі та колеги в скорботі."
+3 #1 гість 20.07.2016 09:46
Вбивство Павла Шеремета – зухвале та показове – спрямоване на дестабілізацію ситуації в Україні. Чи спроможні вітчизняні політики консолідуватися, аби дати узгоджену відповідь черговому злочину? Чи спроможне суспільство протидіяти цунамі конспірологічних версій, яке піднялося одразу після вбивства відомого журналіста?
Чи усвідомлюють мільйони українців, що від їхньої спроможності зберігати спокій та здоровий глузд залежить доля їхньої Батьківщини? Від відповідей на ці питання залежить надзвичайно багато для України та десятків мільйонів її громадян.

You have no rights to post comments