Четверг, ноября 21, 2024

2-v_cУ сучасному світі існує велика кількість днів, присвячених диким тваринам, що знаходяться під загрозою зникнення. Але, на жаль, більшість з нас навіть не знають про їх існування. Наприклад, чи можете ви відповісти на запитання «коли відзначають Всесвітній день лева?». Зазвичай люди відповідають, що ніколи не чули про таку подію. Це основна причина, чому ми збираємось розповісти вам про цих представників сімейства котячих та їх свято максимально детально.

1-d_c_c

Історія Дня лева

Всесвітній день лева відзначають щорічно 10 серпня. Чому саме в цей день і хто це свято започаткував, на жаль, невідомо. Однак варто зазначити, що перших левів почали утримувати у неволі у 850 році до нашої ери у стародавній Асирії (Ассирія – стародавня семітська держава у північній Месопотамії у ІІ — І тисячолітті до н. е. – ред.).

Приручені хижаки з Північної Індії жили у будинку Олександра Македонського, котрый використовував їх, в основному, для гладіаторських боїв. На далекому сході левів зазвичай тримали багатії та індійські принци. У Європі ж ці тварини часто ставали так званою окрасою королівських сімей.

У XVII столітті представники цього виду з’явились у провідних європейських зоопарках, найбільший з яких, знаходиться у Лондоні.

У XIX столітті разом з колоніальною торгівлею почала процвітати й торгівля дикими тваринами. В цей час леви були звичайним живим товаром на ринках і продавалися за відносно низькою ціною. Чому? Справа в тому, що африканський континент постачав необмежену кількість тварин для продажу. На жаль, багато з них гинули ще під час транспортування.

Мисливці за левами вбивали тварин, щоб відчути себе справжніми героями, хизуючись на тлі мертвого звіра. Левів знищували, керуючись принципом «ці істоти погані, а ці – хороші».

2-v

День лева та його значення

У цей день у всьому світі організовуються різноманітні заходи задля привернення уваги людей до цих витончених але сильных представників дикої фауни, ажде саме зараз вони знаходяться унайбільшій небезпеці.

Сьогодні більша частина цих тварин живе на сході та півдні африканського континенту і, на жаль, їх кількість зменшується з року на рік. За оцінками експертів, популяція левів значно скоротилася за останні два десятиліття. Наприклад, в 2005 році приблизна кількість левів варіювалося від 17 до 47 тисяч особин, тоді як в 1970 році їх було понад 100 тисяч. Основними причинами скорочення їх чисельності є зміна клімату, хвороби та бездумна діяльність людини.

Слід також згадати, що деякі групи левів вважаються повністю географічно ізольованими. У результаті таких просторових обмежень відбувається значне скорочення генетичного різноманіття. Це також одна з основних причин, чому всесвітньо відома організація «Міжнародний союз охорони природи» прийняла важливе рішення визнати цих тварин вразливим видом. У той же час індійський (також називають азійський лев – ред.) підвид лева знаходиться під загрозою зникнення.

На сьогоднішній день сучасні методи збереження азійських та африканських левів передбачають створення національних парків та безпечних резерватів.

Людина – головний суперник левів у боротьбі за територію. Справа в тому, що ми забираємо їх споконвічні мисливські угіддя задля вирощування сільськогосподарських культур та випасу худоби, але в замін не можемо запропонувати нових територій. Конфлікти між левами та людьми частішають, і, як результат, левів стає все менше.

Як святкують Всесвітній день лева

У багатьох африканських країнах ви можете відвідати різні наукові та концертні заходи з нагоди Всесвітнього дня лева. Деякі природні заповідники організовують зовсім безкоштовні тури. Наприклад, у парку Малаві туристи, як правило, мають унікальну можливість спостерігати за левиними прайдами. У місті Лівінгстон, в Замбії, проходить барвистий Карнавал лева. У Ботсвані проводять благодійну кампанію, тощо.

На жаль, ніяких особливих звичаїв та правил щодо того, як святкувати Всесвітній день лева, немає. Але це не є серйозною проблемою для тих, хто бажає долучитись до людей, які вшановують 10 липня «царя звірів» та діляться інформацію про те, що він знаходиться у небезпеці. Деякі люди в цей день змінюють фотографію профілю в популярних соціальних мережах на картинку з левом. Інші ж вирішують стати спонсором для  однієї з численних благодійних організацій, які займаються порятунком левів.

3-ij_c

Цікаві факти про левів

  • Є багато аргументів, які підтверджують неофіційне звання «царя звірів». Лев не найбільший представник сімейства кішок. Тут він поступився тигру. Але все одно, якщо вам пощастить побачити  істоту в природі, ви неодмінно відчуєте страх перед нею. Це справжній звір, що володіє потужним тілом, широкою головою і чотирма м’язистими лапами.
  • У дикій природі лев виростає до 2,5 м, а довжина хвоста тварини досягає одного метра. Самці більші за самок у 1,5 рази. Крім того, гордість самців – красива та густа грива. Забарвлення цих тварин варіюється від світло-жовтого до темно-коричневого. Лев озброєний кігтями, довжина яких може становити майже 10 см.
  • В зоопарках по всій планеті можна побачити більше 1500 африканських та 150 азійських левів.
  • У неволі ці тварини живуть довше, ніж в дикій природі. За словами фахівців, леви живуть до 20 років. Наприклад, знаменитий лев Аполлон із зоопарку Гонолулу помер в 2007 році у віці 22 років. На щастя, його дві молодші сестри, які народилися в 1999 році, все ще живі.
  • Леви живуть у великих групах, які називаються прайдами.
  • Хоча лева часто називають «Королем джунглів», він живе  лише в лугах і долинах, а не в джунглях.
  • Самиці та їх сестри живуть разом все життя, так само як і їхні дитинчата-самиці. Самці, досягаючи зрілості, утворюють свої власні прайди.
  • Рев самця лева найгучніший з усіх голосів великих кішок. Його можна почути з відстані 8 кілометрів. Крім того, рев допомагає леву знайти інших представників зграї, а також проголосити свою територію.
  • Джерело: ruslo.info

Комментарии   

0 #1 Максим 21.08.2017 16:00
Оригiнал:
http://ruslo.info/uk/zoologiya-uk/10-serpnya-vsesvitnii-den-leva/

You have no rights to post comments