Верховна Рада не підтримала законопроект 2043 а "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян)".
Голосували за законопроект таким чином: за основу – 166, за повернення на доопрацювання – 181, за повторне перше читання 187. Отже, законопроект відхилено.
Більшість депутатів-мажоритарників з Запоріжжя не голосували за повторне перше читання або були просто відсутні на у сессійній залі. Серед них :
-
Балицький Є.В. (Опозиційний блок) - Не голосував
-
Богуслаєв В.О. (Воля народу) - Утримався
-
Пономарьов О.С. (Воля Народу) - Утримався
-
Кривохатько В.В (БПП). - Відсутній
-
Сабашук П.П (БПП) - Відсутній
-
Бандуров В.В. (Воля Народу) - Не голосував
«За» повторне читання проголосували депутати :
-
Фролов М.О. (БПП) - За
-
Артюшенко І.А. (БПП) - За
-
Валентиров С.В. (БПП) - За
Зміни, запропоновані, передовсім були спрямовані на зміцнення позицій Офісу Уповноваженого, який від жовтня 2015-го року є основним наглядовим органом у сфері виконання Закону "Про доступ до публічної інформації".
Зокрема 2043а передбачав:
1. Урівняти військовослужбовців та інші категорії громадян у сфері доступу до публічної інформації (по аналогії з порушенням правил дорожнього руху, де військові несуть таку саму відповідальність, як і інші категорії). Зараз військовослужбовці не несуть адміністративної відповідальність, тільки дисциплінарну. Відповідно працівників ні Державної прикордонної служби, ні Пенітенціарної служби, ні Міністерства оборони неможливо притягнути до адмінвідповідальності за те, що вони не надають публічну інформацію.
2. Омбудсман отримує можливість надати мандат на вручення протоколів регіональним представникам і регіональним координаторам, а також надсилати адмінпротоколи поштою.
3. При складанні протоколу про адміністративне правопорушення пропонується підпис не вимагати, якщо такий протокол надсилається поштою за місцем роботи особи відповідно до статті 254 Кодексу. Ці зміни обумовлені існуючою практикою відмови посадових осіб державних органів від отримання зазначених протоколів та засвідчення отримання протоколу підписом, неможливістю доступу до зазначених осіб для вручення їм протоколу, що призводить до уникнення відповідальності.
Очевидно, що ці норми дозволили б громадським організаціям більш ефективно боротися з місцевими корупціонерами та притягати їх до адміністративної відповідальності.
P.S Хочу нагадати що, Запорізька влада, досить часто нехтувала законами які регулють публічну інформацію, зокрема членами Коаліції “Прозорі Ради” було поданно не одну скаргу до "Уповноважений Верховної Ради України з прав людини" про порушення.
Ярослав Храпский, facebook.com