Пятница, мая 29, 2020

illarionovКолишній радник президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов нагадує, що значна частина українського Донбасу була окупована і віднята у його законних власників.

«У своїх так званих «новоросійських коментарях» 17 квітня 2014 Путін стверджував, що Новоросія: Харків, Луганськ, Донецьк, Херсон, Миколаїв, Одеса не входили до складу України в царські часи, це все території, які були передані Україні в 20-ті роки радянським урядом. Навіщо вони це зробили, Бог їх знає.

Це твердження не відповідає дійсності. Жоден з вище згаданих регіонів і жодне з цих міст ні радянський уряд, ні жоден інший уряд з Росії в Україну ніколи не передавав», — вказує експерт.

Ілларіонов нагадує: за адміністративним поділом Російської імперії останніх років її існування до Донбасу в сучасному його розумінні відносились передусім Бахмутський, Маріупольський, Слов’яносербський повіти Катеринославської губернії, Старобільський повіт Харківської губернії, а також частини Донецького, Таганрозького та Черкаського округів Області Війська Донського. Більшість населення на цих територіях (за винятком Донецького округу) було етнічними українцями, що видно за даними Всеросійського перепису 1897 року.

Адміністративно-територіальне розмежування між Україною і РРФСР у Донбасі в 1920-25 рр. призвело до помітного збільшення етнічної однорідності як України, так і РРФСР, а також — до незначного підвищення питомої ваги міського населення у Донецькій губернії України, пише колишній радник Путіна.

У наступні шість десятиліть радянської влади у результаті масової міграції на територію українського Донбасу представників багатьох національностей, насамперед, росіян, питома вага українців у загальній чисельності населення, що проживала на території нинішніх Донецької і Луганської областей, зменшився з приблизно 65% до 51%, а питома вага росіян збільшилася мало не вдвічі — з приблизно 25% до майже 44%. Цей тренд на русифікацію українського Донбасу був розгорнутий у протилежну сторону лише по досягненні Україною незалежності.

«У ході агресії 2014-16 років під контроль так званих ДНР і ЛНР потрапили значні частини Донецької та Луганської областей України — як у частині територій, переданих в Україну з Області Війська Донського в ході адміністративно-територіального розмежування 1920-25 років, так і в частині колишніх Бахмутського, Маріупольського, Слов’яносербського повітів Катеринославської губернії — з переважаючим українським населенням на всіх цих територіях», — зауважив він.

Таким чином, ніхто «не передавав Донбас Україні». Навпаки, значна частина українського Донбасу була окупована і віднята у його законних власників — українського народу і держави України», — резюмує Ілларіонов.

Джерело: vhoru.com.ua

You have no rights to post comments