Суббота, июля 11, 2020

833_cСьогодні, 21 липня, управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури України повідомило, що контрольний пакет акцій ВАТ «ЗАлК» було повернуто у власність держави. Відповідне рішення було винесено Київським апеляційним господарським судом 19 липня поточного року.

Згідно матеріалів справи, у лютому 2001 року між Фондом держмайна України і ЗАТ «АвтоВАЗ-Інвест» був укладений договір купівлі-продажу пакету акцій ВАТ «ЗАлК». За умовами договору, окрім придбання пакету акцій, також передбачалось обов’язкове погашення боргів комбінату на суму більше 75 млн доларів США.

Однак покупці ВАТ «ЗАлК» – ЗАТ «АвтоВаз-Інвест» (Російська Федерація) та компанія «VELBAY HOLDINGS LIMITED» (Кіпр) – не намагалися погасити борги придбаного підприємства.

Ці обставини стали підставою для судового позову щодо повернення підприємства державі. Позов був задоволений в апеляційній та касаційній інстанціях, а також Верховним Судом України.

Але відповідач не полишив спроб залишити у своїй власності комбінат та подав апеляцію до Київського апеляційного господарського суду, який 19.07.2016 повернув Україні 68,01 % акцій ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» вартістю за договором понад 380 млн грн.

Нагадаємо, що за інформацією видання “Перший запорізький”, ВАТ «ЗАлК» працює над відновленням виробництва алюмінієвої катанки. Вже у другій половині серпня поточного року на роботу вийдуть 150 людей. Також директор “ЗАлКу” анонсував виробництво нового продукту, але що це буде за продукт – комерційна таємниця.

Також нагадаємо, що фахівці Держфінінспекції в Запорізькій області прийшли до висновку, що основні виробничі потужності підприємства були розкомплектовані та демонтовані, а такі дії власників комбінату можна розцінити як навмисне знищення підприємства.

Джерело: hromadske-zp.tv

You have no rights to post comments