Пятница, июля 03, 2020

91_n_c_cСлавна запорізька земля сповнена нерозгаданих таємниць і легенд. Вам не потрібно їхати далеко для того, щоб об'їхати місця, де кувалися знамениті козацькі легенди. У Запоріжжі, на острові Хортиця є свої острівці таємниць і містики.

На території Кінного театру "Запорізькі козаки" зберігається старовинне дзеркало, рама якого виготовлена ​​з вікових запорізьких дубів, воно було передано представником одного із стародавніх запорізьких козацьких родів, один із старійшин якого повідав про старовинне повір'я.

Перед вступом до шлюбу українські молодята повинні були взявшись за руки підійти до самого дзеркала, одночасно подивитися в нього, тоді молодих чекає щасливе сімейне життя.

91_n_c

2-14_n

Довгий час вважалося, що дзеркало було втрачено, але завдяки старанням старійшин козацького роду воно збереглося. Фахівці краєзнавці підтверджують існування такої легенди і сьогодні кожен з відвідувачів Кінного театру може повернутися на століття в минуле, випробувати ті ж відчуття в які занурювалися молоді люди кілька століть тому на славній запорізькій землі.

Зовсім недавно старожили Кінного театру розповіли історію появи хреста, що зберігається на території. Як каже давня легенда, сам хрест з'явився з місця вікового стародавнього козацького скарбу і був єдиним зберігачем їх багатств, свідком тяжких боїв і перемог.

3-80_n

За переказом, що зберігся з тих часів, козаки, які залишили свої скарби, повинні були обов'язково доторкнутися до хреста перед боєм і тоді вони гарантовано залишалися живими. У дев'яності роки минулого століття вченими були проведені дослідження енергетичного поля каменю з якого викарбувано хрест і воно дійсно виявилося неймовірно високим.

Люди відзначають факт того, що якщо до хреста докласти рану, то вона заживає в рази швидше, а квіти, що ростуть поруч з ним, ніколи не в'януть. Хрест притягує погляди всіх відвідувачів і кожен намагається доторкнутися до давньої реліквії, відчути на собі чудодійні сили давнього каменя, до якого свого часу доторкнулися тисячі рук запорізьких козаків, які жили століття тому на священній землі острова Хортиця.

4-6_n

5-19_n

6-44_n

150_n

Джерело: Кінний театр "Запорозькі козаки"

You have no rights to post comments